4 Niedziela Adwentu

Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę.

1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko do godz. 12.15. nie będzie też Mszy św. o 15.15 i wieczornych o 18.30 i 20.00. Po południu i wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Ten czas wykorzystujemy na przygotowanie do Wieczerzy Wigilijnej Zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską jej oprawę. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas “Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy “Wśród nocnej ciszy…” Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Po wspólnej rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój. Po wieczerzy śpiewajmy jeszcze kolędy. Zachęcamy, aby wigilie urządzać wg tradycji naszych ojców z zachowaniem abstynencji od pokarmów mięsnych.

2. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę.

3. We wtorek liturgiczne święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika Msze św. tak samo jak w niedziele. Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone na Papieski Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie.

4. W środę liturgiczne święto św. Jana apostoła. W tym dniu na Mszy św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będzie poświęcenie wina. Wiernym będziemy podawać jako sakramentale, poświęcone wino.

5. W czwartek liturgiczne święto Świętych Młodzianków Męczenników.

6. W przyszłą niedzielę 31 grudnia – Uroczystość Najśw. Rodziny z Nazaretu. Zapraszamy małżonków, którzy w wtorek tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, w niedzielę o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

7. W przyszłą niedzielę Św. Sylwestra – ostatni dzień Starego Roku. Nieszpory i nabożeństwo dziękczynno błagalne będzie o godz. 18.00 a później Msza św. z okolicznościowym kazaniem na zakończenie Roku.

8. W środę 27 grudnia w naszej Parafii rozpocznie się Kolęda, czyli odwiedziny kapłana w naszych mieszkaniach. Celem kolędy jest wspólna modlitwa z rodziną pod przewodnictwem księdza i błogosławieństwo na progu Nowego Roku oraz nawiązanie bliższego kontaktu duszpasterskiego kapłanów z wiernymi… Prosimy domowników, którym obowiązki na to pozwalają, aby starali się być obecni w domu w czasie kolędy. O terminie wizyty kapłana, jak zwykle będą zawiadamiać ministranci z odpowiednim wyprzedzeniem. Plan kolędy będzie ogłaszany w niedziele na najbliższy tydzień, będzie także na stronie internetowej naszej parafii… Prosimy o zainteresowanie wszystkich, którzy, chcą spotkać się z księdzem w czasie kolędy w swoim mieszkaniu…. Tym bardziej, że centrum Krakowa opustoszało… W kamienicach jest coraz mniej mieszkańców i nie zawsze łatwo odnaleźć i dotrzeć do wszystkich. W wielu przypadkach ministranci będą potrzebowali pomocy.

9. Plan Kolędy na najbliższy tydzień:

Środa – 27. XII – Al. 29 listopada bloki 32 A, B ,C i D klatka I, II, III.

Czwartek – 28.XII – Al. 29 listopada blok 32 D kl. IV, V, VI, VII oraz Al. Słowackiego 29, 31, 35, 37, 41, 43, ul. Żuławskiego 7, 8A, 10, 11, 12, 16 i ul. Kolberga 16.

Piątek – 29.XII – ul. Krowoderska 77, 79, 41, ul Żuławskiego 3, 4, 5, ul, Kolgberga – 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13, 14

Sobota – 30. XII – ul. Długa przed południem od. 88 do 43 i po południu od 39 – 3

Poniedziałek 2 stycznia – ul. Krowoderska od 75 do 3 z wyjątkiem numerów 53 i 55

10. Wszystkim życzymy dobrej przeżycia Wieczoru Wigilijnego. Pojednani z Bogiem, w rodzinnej atmosferze przeżywajmy Święta Bożego Narodzenia. Szczęść Boże…