PL

PL

4 Niedziela Adwentu

W poniedziałek po wieczerzy wigilijnej o godz. 24:00 zapraszamy na PASTERKĘ, pierwszą Mszę św. o tajemnicy Bożego Narodzenia.

1. Dzisiaj można jeszcze skorzystać ze spowiedzi przed świętami. Kapłani w czasie Mszy Świętych spowiadają.

2. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak zwykle Msza św.

3. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Rano ostatnie roraty o godz. 8.00 a ostania Msza św. jutro będzie o godz. 9.00. Spowiedź będzie do godz. 10.00. Po południu i wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Ten czas wykorzystujemy na przygotowanie do Wieczerzy Wigilijnej Zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską jej oprawę. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas “Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy “Wśród nocnej ciszy…” Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Po wspólnej rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój. Po wieczerzy śpiewajmy jeszcze kolędy. Zachęcamy, aby wigilie urządzać wg tradycji naszych ojców, bez pokarmów mięsnych.
O godz. 24.00 zapraszamy na PASTERKĘ, pierwszą Mszę św. o tajemnicy Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w czasie tej Mszy św. są zbierane ofiary na ratowanie życia nienarodzonych. W naszej Archidiecezji z tych ofiar są utrzymywane i prowadzone Domy dla Samotnych Matek…informacje na ten temat są na ulotkach, które są do zabrania w zakrystii i w tyle kościoła, za ławkami.

4. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę.

5. W środę liturgiczne święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika Msze św. tak samo jak w niedziele. Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone na Papieski Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie.

6. W czwartek liturgiczne święto św. Jana Apostoła. W tym dniu na Mszy św. o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będzie poświęcenie wina. Wiernym będziemy podawać poświęcone wino, jako sakramentale.

7. W piątek liturgiczne święto Świętych Młodzianków Męczenników.

8. W przyszłą niedziele 30 grudnia – Uroczystość Najśw. Rodziny z Nazaretu. Zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, w niedzielę o godz. 11.00.

Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

9. W czwartek 27 grudnia w naszej Parafii rozpocznie się Kolęda, czyli odwiedziny kapłana w naszych mieszkaniach. Celem kolędy jest wspólna modlitwa z rodziną pod przewodnictwem księdza i błogosławieństwo na progu Nowego Roku oraz nawiązanie bliższego kontaktu duszpasterskiego kapłanów z wiernymi… Prosimy domowników, którym obowiązki na to pozwalają, aby starali się być obecni w domu w czasie kolędy. O terminie wizyty kapłana, jak zwykle będą zawiadamiać ministranci z odpowiednim wyprzedzeniem. Plan kolędy będzie ogłaszany w niedziele na najbliższy tydzień, będzie także na stronie internetowej naszej parafii… Prosimy o zainteresowanie wszystkich, którzy, chcą spotkać się z księdzem w czasie kolędy w swoim mieszkaniu…. Tym bardziej, że centrum Krakowa opustoszało… W kamienicach jest coraz mniej mieszkańców i nie zawsze łatwo odnaleźć i dotrzeć do wszystkich. W wielu przypadkach ministranci będą potrzebowali pomocy.

10. Plan Kolędy na najbliższy tydzień:
Czwartek – 27. XII – Al. 29 listopada bloki 32 A, B ,C i D klatka I, II, III.

Piatek – 28.XII – Al. 29 listopada blok 32 D kl. IV, V, VI, VII oraz Al. Słowackiego 29, 31, 35, 37, 41, 43, ul. Żuławskiego 7, 8A, 10, 11, 12, 16 i ul. Kolberga 16.

Sobota – 29. XII – ul. Długa, cała wszystkie numery kamienic.

Poniedziałek 31 stycznia – ul. Kamienna, Towarowa, Al. 29 Listopada 9 i 7, Będzińska, Kątowa, Żelazna, Murowana.

11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.. Pojednani z Bogiem, w rodzinnej atmosferze, oczkujmy i przeżywajmy Święta Bożego Narodzenia. Szczęść Boże…