PL

PL

4 Niedziela Adwentu

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano ostatnie roraty o godz. 8.00 a ostania Msza św. w czwartek będzie o godz. 9.00.

1. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak zwykle Msza św. o 15.15

2. Dzisiaj Kapłani spowiadają w czasie każdej Mszy Św. Przez najbliższe dni od poniedziałku do czwartku można jeszcze skorzystać z Sakramentu Pokuty. Godziny spowiedzi są na tablicy ogłoszeń i TUTAJ.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano ostatnie roraty o godz. 8.00 a ostania Msza św. w czwartek będzie o godz. 9.00. Spowiedź w wigilię będzie do godz. 10.00. Po południu i wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Ten czas wykorzystajmy na przygotowanie do Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę i atmosferę. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas “Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy “Wśród nocnej ciszy…” Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Można wykorzystać przygotowane broszurki z modlitwami na Wigilię, są wystawione w tyle kościoła i w zakrystii można je zabrać do swojego domu. Po wspólnej, rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój…. Po wieczerzy, śpiewajmy jeszcze kolędy. Zachęcamy, aby Wigilię urządzać zgodnie z tradycją naszych ojców, bez pokarmów mięsnych. Wigilia w tym roku w naszych rodzinach, będzie raczej tylko w gronie domowników, mając na uwadze wskazania w związku z pandemią koronawirusa.

4. Po wieczerzy wigilijnej, tradycyjnie zapraszamy na PASTERKĘ, czyli pierwszą Mszę św. o tajemnicy Bożego Narodzenia. Mając na uwadze ograniczenia, co do ilości osób, które mogą przebywać w przestrzeni zamkniętej, w naszym kościele jednorazowo może być ok. 55 osób. Musimy być mądrzy i odpowiedzialni, starajmy się zachować ostrożność, by nie dochodziło do nowych zakażeń wirusem, używajmy maseczek i zachowujemy odpowiedni dystans. Aby więcej wiernych mogło wziąć udział w Pasterce, urządzamy dwa terminy Pasterki: Pierwszy termin o godz. 22.30 i drugi termin tradycyjnie o godz. 24.00…. Starszych i tych, którzy nie będą mogli być w kościele zachęcamy do oglądania transmisji Mszy św. w telewizji. Można też łączyć się z naszym kościołem po przez transmisje internetową. Na stronie naszej parafii, szukać opcji.. Transmisja Mszy św. online. Każdego roku w czasie Pasterki są zbierane ofiary na ratowanie życia nienarodzonych. W naszej Archidiecezji z tych ofiar są utrzymywane i prowadzone Domy dla Samotnych Matek.

5. W kolejne świąteczne dni, tu w kościele, będziemy towarzyszyć Waszym rodzinom pamięcią i modlitwą, bo nie wszyscy będą mogli być na Mszy św. w kościele. Osoby starsze i te, które boją się o swoje zdrowie mogą korzystać z dyspensy. Tych, którzy przyjdą na Msze św. prosimy o zachowanie wszystkich przepisów sanitarnych….. Gdyby ktoś z uwagi na ostrożność, chciał przyjąć tylko komunię św. to w przerwie po każdej Mszy św. będziemy udzielać Komunii św.

6. W Boże Narodzenie i w Święto św. Szczepana, Msze święte będziemy odprawiać jak w każdą niedzielę. Dodatkowo będzie jeszcze w naszym kościele Msza św. o godz. 16.30. By umożliwić udział we Mszy św. większej ilości wiernym, mając na uwadze obostrzenia sanitarne, tym bardziej, że jest specjalne zezwolenie Kongregacji d.s. Kultu Bożego na czas Świat, na Nowy Rok i Trzech Króli: każdy kapłan może odprawić po cztery Msze św., stąd ta dodatkowa Msza św. o 16.30.

7. W święto św. Szczepana ofiary na tacę są przeznaczone na Papieski Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie.

8. Za tydzień, w niedziele 27 grudnia – Uroczystość Najśw. Rodziny z Nazaretu. Małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz lub okrągłą rocznicę małżeństwa, zapraszamy na godz. 11.00 na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

9. I jeszcze jedna nowość w tym Roku, Wizytę duszpasterską kapłanów w naszych rodzinach, tzw. KOLĘDĘ przenosimy na inny bezpieczny czas po pandemii. Ale w oczekiwaniu na możliwość nawiedzenia naszych domów przez kapłana, i z uwagi na wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy w Święto Trzech Króli na nabożeństwo kolędowe. Po każdej Mszy św. będą modlitwy jak w czasie kolędy w domu. W tym dniu z kościoła będzie można zabrać do domu specjalny modlitewnik, by z całą rodziną odprawić takie nabożeństwo kolędowe. Będzie przygotowana w buteleczkach woda święconą do pokropienie naszych mieszkań i będzie też kadzidełko z kredą…. Będzie można zabrać do swoich rodzin tradycyjne kartę z kalendarzem i życzeniami od duszpasterzy naszej parafii, które każdego roku księża zostawiali w czasie kolędy. Zróbmy wszystko, aby pomimo doświadczenia pandemii i związanych z tym ograniczeń Święta Bożego Narodzenia, były czasem religijnego doświadczenia i spotkania z Panem Jezusem w naszych rodzinach. Niech Jego obecność pomoże zagoić rany, i na nowo budować odpowiednia atmosferę zrozumienia i wzajemnego szacunku. Wszyscy radujmy się tajemnicą Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do rodzinnego śpiewania kolęd, wspólnej modlitwy i czytania Pisma świętego. Tym bardzie, że w tym roku w święta nie planujemy wielkich odwiedzin.

10. Czas pandemii to bardzo trudny okres dla nas wszystkich. Dla rodzin, dla zakładów pracy i także dla parafii. Chcę właśnie bardzo podziękować za zrozumienie i za waszą troskę o nasz kościół, szczególnie tym, którzy przychodzą do kościoła i składają każdej niedzieli większe ofiary na tace. Dziękuje także tym łączą się z nami po przez transmisje internetową i dokonuję przelewów bankowych na konto parafii…. Bardzo dziękuję za ofiarność i Waszą solidarność….także na cele charytatywne. To dzięki Waszym ofiarom możemy organizować pomoc dla samotnych, bezdomnych, chorych i potrzebujących parafian i nie tylko.. / w adwencie złożono do puszki w ok 3tys./ Bóg zapłać…

11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i zdrowych spokojnych Świąt. Pojednani z Bogiem, w rodzinnej atmosferze, oczekujmy i przeżywajmy Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim życzymy Szczęść Boże…


Intencje Mszy świętych
20 – 26 grudnia 2020 r.

IV. NIEDZIELA ADWENTU 20.12.

6.30 Śp. Stefania GOŚCIEJ / 20 gr /
8.00 Śp. Tadeusz PIWOWARCZYK, w 7 rocz. śm., od żony
9.30 1/Śp. Maria NITECKI
2/Śp. Katarzyna i Franciszek STACHURA i syn Piotr
11.00 Śp. Jan, śp. Mieczysław, śp. Wanda / 20 gr /
12.15 Śp. Sylwia KASPRZYK
15.15 Śp. Elżbieta BABIJ, w 1 rocz. śm.,
18.30 Śp. Anna WOJAS / 20 gr /
20.00 Za wszystkich zmarłych / 20 gr /

PONIEDZIAŁEK 21.12.

6.00 Śp. Stefania GOŚCIEJ / 21 gr /
6.30 Śp. Anna WOJAS / 21 gr /
7.00 Za wszystkich zmarłych / 21 gr /
7.30 Śp. Jan, śp. Mieczysław, śp. Wanda / 21 gr /
8.00 Śp. Józef SZPAK
9.00 Śp. Stanisław i Barbara PASTERNAK
18.30 Śp. Jerzy SYTKOWSKI, w 19 rocz. śm.,

WTOREK 22.12.

6.00 Śp. Stefania GOŚCIEJ / 22 gr /
6.30 1/Śp. Anna WOJAS / 22 gr /
2/Śp. Czesław WARCIAK
7.00 Śp. Józef SZPAK
7.30 Śp. Jan, śp. Mieczysław, śp. Wanda / 22 gr /
8.00 Śp. Krystyna MASTELA
9.00 Śp. Zmarli z rodziny: DROŻDŻÓW i SORKÓW
18.30 Za wszystkich zmarłych / 22 gr /

ŚRODA 23.12.

6.00 Śp. Stefania GOŚCIEJ / 23 gr /
6.30 Śp. Józef SZPAK
7.00 Za wszystkich zmarłych / 23 gr /
7.30 Śp. Jan, śp. Mieczysław, śp. Wanda / 23 gr /
8.00 Śp. Czesław WARCIAK
9.00 Śp. Anna WOJAS / 23 gr /
18.30 ZBIOROWA – za Żywych
1.Dziękczynna
2.Przebłagalna, o łaskę pojednania w rodzinie Bogu wiadomej
3.W int. przebłagalnej o łaskę uwolnienia z konsekwencji złorzeczenia dla rodziny

CZWARTEK 24.12. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

6.00 1/Śp. Stefania GOŚCIEJ / 24 gr /
2/Śp. Józef SZPAK
6.30 Śp. Anna WOJAS / 24 gr /
7.00 Za wszystkich zmarłych / 24gr /
7.30 Śp. Jan, śp. Mieczysław, śp. Wanda / 24 gr /
8.00 Śp. Stanisław POGODA, od Bożeny i Tadeusza z Kolbuszowej
9.00 Dziękczynna, z prośbą o błogosławieństwo dla rodziny TOMCZYKÓW i NSESLERÓW

PASTERKA
24.00 1/Za Zmarłych z Rodziny SPACZYŃSKICH i ŁOBCZOWSKICH
2/Śp. Czesław WARCIAK
3/Śp. Jolanta ZUBRZYCKA
4/O bł. Boże, z prośbą o potrzebne łaski dla Zofii i Józefiny ORZESZKO

PIĄTEK 25.12. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

6.30 Śp. Stefania GOŚCIEJ / 25 gr /
8.00 Śp. Anna WOJAS / 25 gr /
9.30 1/Śp. Robert CZUBIŃSKI, urodzinowa
2/Śp. Ks. dr Marek LEŚNIAK, Franciszek, tata i zmarli z rodziny
11.00 Śp. Henryk URBAŃSKI, w 25 rocz. śm.,
12.15 Śp. Zdzisław, w 31 rocz. śm., śp. Helena, śp. Michał, śp. Wiktoria,
śp. Józef, śp. Ksawery, Grażyna, Sławomir, śp. Aleksander i zmarli z rodziny
15.15 Śp. Waleria ZIMEK, w 28 rocz. śm.,
18.30 Śp. Jan, śp. Mieczysław, śp. Wanda / 25 gr /
20.00 Za wszystkich zmarłych / 25 gr /

SOBOTA 26.12. UROCZYSTOŚĆ ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

6.30 Śp. Stefania GOŚCIEJ / 26 gr /
8.00 Śp. Rudolf KUROWSKI, z okazji rocz. śm., i urodzin
9.30 Śp. Jan WĄSACZ, śp. Zofia, śp. i Józefa (ona) CICHOSTĘPSCY, śp. Helena i śp. Jan KARKOWSCY, syn śp. Roman, śp. Stefania ZYCH i śp. Karolina
11.00 Śp. Jan, śp. Mieczysław, śp. Wanda / 26 gr /
12.15 Śp. Zofia MIKUCKA
15.15 W 50. Ślubu Marty i Jana DUDKA, o błogosławieństwo Boże i opiekę dla całej Rodziny
18.30 Śp. Anna WOJAS / 26 gr /
20.00 Za wszystkich zmarłych / 26 gr /