PL

PL

4 Niedziela Adwentu

We wtorek 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko rano do godz. 9.00. Wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas “Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy “Wśród nocnej ciszy…” Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Po wspólnej rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój. Po wieczerzy śpiewajmy jeszcze kolędy. Zachęcamy, aby wigilie urządzać wg tradycji naszych ojców z zachowaniem abstynencji od pokarmów mięsnych.

1. Dzisiaj, przed Mszą św. o godz. 15.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

2. We wtorek 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko rano do godz. 9.00. Wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas “Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy “Wśród nocnej ciszy…” Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Po wspólnej rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój. Po wieczerzy śpiewajmy jeszcze kolędy. Zachęcamy, aby wigilie urządzać wg tradycji naszych ojców z zachowaniem abstynencji od pokarmów mięsnych.

 

3. We wtorek na godz. 24.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. zwaną Pasterką.. Tradycyjnie, ofiary na pasterce przeznaczone są na ratowanie życia nienarodzonych.

 

4. W naszej Bazylice okazja do spowiedzi., jutro w ciągu dnia, oraz w wigilię spowiadamy do godz. 10.00.

 

5. W Wigilię zakończy się tegoroczne Dzieło Adopcji Dziecka Poczętego.

 

6. W środę 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. W czwartek, drugi dzień świąt – Św. Szczepana. Msze św. w te dni świąteczne w naszej bazylice odprawiamy według porządku niedzielnego.

 

7. Zaraz po świętach rozpoczniemy tradycyjną kolędę czyli odwiedziny kapłana w naszym domu. Celem kolędy jest wspólna modlitwa w rodzinie pod przewodnictwem księdza i błogosławieństwo na progu Nowego Roku oraz nawiązanie bliższego kontaktu duszpasterskiego kapłanów z wiernymi… Prosimy domowników, którym obowiązki na to pozwalają, aby starali się być obecni w domu w czasie kolędy. O terminie wizyty kapłana, jak zwykle będą zawiadamiać ministranci z odpowiednim wyprzedzeniem. Plan kolędy będzie ogłaszany w niedziele na najbliższy tydzień, będzie także na stronie internetowej naszej parafii… Prosimy o zainteresowanie wszystkich, którzy, chcą spotkać się z księdzem w czasie kolędy w swoim mieszkaniu…. Tym bardziej, że centrum Krakowa opustoszało… W kamienicach jest coraz mniej mieszkańców i nie zawsze łatwo odnaleźć i dotrzeć do wszystkich. W wielu przypadkach ministranci będą potrzebowali pomocy i wskazówek.

 

8. Kolęda w tym tygodniu:

– w piątek 27 grudnia – Al. 29 listopada bloki 32A, B, C, D klatki 1,2,3
– w sobotę 28 grudnia: – Warszawska, Zacisze, Rogatka , Langiewicza, Al. 29 Listopada blok nr 36.
– w poniedziałek 30 grudnia: Al. 29 listopada 32 D dokończenie oraz Al. Słowackiego, ul Żuławskiego 7, 8A, 10, 12,16.
– w wtorek 31 grudnia: al. 29 Listopada 7 i ul Kamienna, Towarowa, Murowana, Będzińska, ul. Żelazna i Kątowa.

 

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do Świąt … Pojednani z Bogiem i w rodzinnej atmosferze przeżywajmy Święta Bożego Narodzenia Szczęść Boże…