PL

PL

4 Niedziela Wielkanocna

W tym tygodniu w sobotę Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W tej intencji będziemy się modlić w ciągu całego tygodnia. Dzisiaj zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. W tym tygodniu w sobotę Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski.

3. W niedzielę 24 kwietnia przypada II rocznica śmierci Ks. prof. Jana Kracika. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji w zmarłego Ks. Profesora.

4. Jeszcze jutro i w przyszły poniedziałek od godz. 19.00 profesjonalni doradcy podatkowi bezpłatnie pomagają wypełnić i rozliczyć zeznania podatkowe PIT za rok 2015. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie zdążyli się rozliczyć, a mają trudności z wypełnieniem PIT-u. Zachęcamy, by skorzystać z tej okazji.

5. Zbiórka ofiar do puszek, którą ogłosił Ojciec św. Franciszek w całej Europie na pomoc dla Ukrainy, będzie także przed naszym kościołem w przyszłą niedzielę.

6. W czwartek o godz. 15.30 dodatkowa Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, a później spotkanie formacyjne w salce katechetycznej.

7. W sobotę w Łagiewnikach pielgrzymka osób adorujących Najświętszy Sakrament. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

8. Dzisiaj Woluntariusze zbierają ofiary do Puszek na pomoc dla dwóch rodzin z Borku Fałęckiego, których domy i cały dobytek spaliły się w pożarze, który miał miejsce w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej pożar sprawił, że dwie rodziny zostały bez rzeczy osobistych i bez dachu nad głową. Za wszelka pomoc serdecznie dziękujemy.

9. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku w gronie rodzinnym i Opieki Bożej w nadchodzącym tygodniu. Solenizantów tego tygodnia otaczamy serdeczną modlitwą… Szczęść Boże.