PL

PL

4 Niedziela Wielkanocna

W ciągu tygodnia Majówki są po wieczornej Mszy św., serdecznie zapraszamy.

1. Jutro – 8 maja, Uroczystość ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy w modlitwie. Szczególną pamięcią obejmujemy ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, który jutro świętuje swoje imieniny…

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe. W ciągu tygodnia Majówki są po wieczornej Mszy św., serdecznie zapraszamy. W tym tygodniu będziemy się modlić o powołania Kapłańskie i Zakonne z naszych rodzin…

3. W najbliższą sobotę – 13 maja – setna rocznica Objawień Fatimskich. Wtedy Matka Boża, by ratować świat przed wojną, po przez dzieci /Łucję, Franciszka i Hiacyntę/ skierowała do wierzących w Boga, wezwanie do Pokuty i Modlitwy Różańcowej. Po stu latach od Objawień w Fatimie, możemy stwierdzić, że to wezwanie i orędzie było ponadczasowe, bo tak wiele możemy uprosić u Boga podejmując pokutę i modlitwę na Różańcu….
W naszej Bazylice pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw o godz. 18.00 będzie Różaniec, później Msza św. z kazaniem i tradycyjna procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
W czasie procesji będziemy śpiewać litanię do Matki Bożej. W tym roku naszej modlitwie przewodniczył będzie i kazania wygłosi Ks. dr Piotr Studnicki, Rzecznik Prasowy naszej Archidiecezji. Na procesję przynosimy świece z lampionami. Pragniemy zwrócić uwagę, na zmienioną kolejność nabożeństwa, już drugi rok. Najpierw będzie Różaniec o godz. 18.00, a później Msza św. i procesja. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to piękne maryjne nabożeństwo.

4. Wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.