PL

PL

4 Niedziela Wielkanocna

Dzielimy się radością, że w naszej wspólnocie powstaje kolejna, trzecia Róża Żywego Różańca.

1. Dzisiaj racji Niedzieli Dobrego Pasterza o godz. 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy za Kapłanów i Siostry Zakonne i wszystkich powołanych do Służby Bożej oraz w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. O godz. 15.15 jak zwykle Msza św. W tym tygodniu każdego dnia na Mszach św. będziemy się modlić o powołania Kapłańskie i Zakonne z naszych rodzin…

2. Jutro Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkim Solenizantom Wojciechom i Jerzym składamy serdeczne Życzenia.

3. W środę liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty. Jest dzień imienin naszego Metropolity Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W tym dniu także obchodzą imieniny: Ks. Jarosław Chlebda wikariusz naszej parafii oraz nasz Pan kościelny Marek Sołtys. Drogim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Modlitwą obejmujemy wszystkich Solenizantów. Msza św. w intencji solenizantów będzie w środę o godz. 18.30.

4. W tym dniu obchodziłby także imieniny zmarły Ks. Marek Leśniak. Z tej racji Mama, Jego Siostry i rodzina zamówili Mszę św. w intencji Śp. ks. Marka, która będzie odprawiona także w środę o 18.30.

5. W poniedziałek przypada IV rocznica śmierci Ks. Profesora Jana Kracika. W naszych modlitwach pamiętajmy o zmarłym Księdzu Profesorze.

6. Dzielimy się radością, że w naszej wspólnocie powstaje kolejna, trzecia Róża Żywego Różańca. Każda Róża to wspólnota 20 osób, które codziennie odmawiają dziesiątek Różańca. Jeszcze są trzy wolne miejsca w nowopowstającej Róży… Do Róży mogą należeć starsi, młodzież, mężczyźni i kobiety. To tylko niewielki trud, kilka minut codziennej modlitwy, tak bardzo potrzebnej każdemu z nas, każdej rodzinie i naszej Ojczyźnie… Przypominamy sobie tę prośbę Matki Bożej skierowaną do dzieci z Fatimy: „Odmawiajcie Różaniec”!!! Chętnych prosimy, aby zapisać się w zakrystii, aby była już pełna Róża Różańcowa.

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.