PL

PL

4 Niedziela Wielkanocna

13 maja – pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Wieczorem o godz. 18.00 Różaniec, Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Na procesje przynosimy świece z lampionami. Wszystkich czcicieli Matki Bożej, Serdecznie zapraszamy. W tym roku kazania będzie głosił Ks. dr Paweł Gałuszka dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w naszej Archidiecezji.

1. Dzisiaj w Krakowie, Uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. Przed południem tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce o godz. 10.00 z udziałem Episkopatu i delegacji parafian z naszej Archidiecezji i całej Ojczyzny.

2. W naszej Bazylice o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe.
W ciągu tygodnia zapraszamy na Nabożeństwa Majowe po wieczornej Mszy św.

3. Jutro 13 maja – pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Wieczorem o godz. 18.00 Różaniec, Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Na procesje przynosimy świece z lampionami. Wszystkich czcicieli Matki Bożej, Serdecznie zapraszamy. W tym roku kazania będzie głosił Ks. dr Paweł Gałuszka dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w naszej Archidiecezji.

4. W tym tygodniu wspominamy: –
– we wtorek liturgiczne Święto św. Macieja Apostoła
– w środę wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
– w czwartek liturgiczne Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
– w sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

5. W najbliższą niedzielę, w naszej Bazylice, będzie I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów. Zachęcamy, aby osoby, niezwiązane z I Komunią św., nie wybierały się w niedzielę na Mszę św. o godz. 9.30. O tej godzinie zapraszamy dzieci i ich rodziny.

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.