PL

PL

4 Niedziela Wielkanocna

W czwartek po wieczornej mszy św. w naszej bazylice będzie wykład ks. prof. Jana Machniaka z cyklu „Błogosławiony Jan Paweł II jako świadek wiary”

Serdecznie dziękujemy Sistrom Prezentkom ze Zgromadzenia Sióstr  Ofiarowania Najświętszej Marii Panny za przybliżenie nam postaci Sługi Bożej Matki Zofii Czeskiej z Maciejowskich, której beatyfikacja odbędzie się 9 czerwca b.r. o godz. 10.00 w Łagiewnikach.

 

Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem msza św. o g. 15.15.  Po mszy św. o g. 16.00 będzie koncert uczniów Szkoły Muzycznej II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego z Krakowa. Serdecznie zapraszamy.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali;

We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski

W czwartek  św. Marka Ewangelisty. W tym dniu będą obchodzili swoje imieniny;  

 

Ks. dr Marek Leśniak wykładowca na Uniwersytecie Jan Pawła II i posługujący w naszym kościele  oraz Pan Marek Sołtys nasz kościelny. Obu Solenizantom życzymy obfitości  Bożych łask i opieki św. patrona. Msza św. w int. ks. Marka będzie we czwartek o g. 18.30, a w intencji Pana Marka Sołtysa w tym samym dniu o g. 8.00 rano- zapraszamy.

 

W czwartek po wieczornej mszy św. w naszej bazylice będzie wykład ks. prof. Jana Machniaka z cyklu „ Błogosławiony Jan Paweł II jako świadek wiary”

 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.