PL

PL

4 Niedziela Wielkanocny

We wtorek – 13 maja, w naszej Bazylice pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw o godz. 18.00 będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. z kazaniem, i tradycyjna procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W czasie procesji będziemy śpiewać litanię do Matki Bożej. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. dr Robert Nęcek rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej z Kurii Metropolitalnej. Na procesję przynosimy świece z lampionami. Pragniemy zwrócić uwagę, że od tego roku zmienimy trochę kolejność na nabożeństwie. Najpierw będzie Różaniec o godz. 18.00, a później Msza św. i procesja. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to piękne maryjne nabożeństwo.

 

1. Dzisiaj w naszej Archidiecezji, zewnętrzna Uroczystość ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. Przed pod południem od godz. 9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu i delegacji z naszej Archidiecezji i całej Ojczyny. Ta uroczystość w Krakowie jest ogólnopolskim, wielkim dziękczynieniem Panu Bogu za kanonizację i dar Nowego Orędownika – św. Jana Pawła II.

 

2. W naszym kościele o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św. o 15.15 i Majówka. Na Mszy św. o 18.30 będzie śpiewał Chór z Węgier – „Balaton WOX”, który przybył do Krakowa na zaproszenie Chóru Cantata z Politechniki Krakowskiej.

 

3. We wtorek – 13 maja, w naszej Bazylice pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw o godz. 18.00 będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. z kazaniem, i tradycyjna procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W czasie procesji będziemy śpiewać litanię do Matki Bożej. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. dr Robert Nęcek rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej z Kurii Metropolitalnej. Na procesję przynosimy świece z lampionami. Pragniemy zwrócić uwagę, że od tego roku zmienimy trochę kolejność na nabożeństwie. Najpierw będzie Różaniec o godz. 18.00, a później Msza św. i procesja. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to piękne maryjne nabożeństwo.

 

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– w środę św. Macieja Apostoła
– w piątek św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

 

5. VII Pielgrzymka Sportowców i Kibiców z Małopolski do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie w najbliższą środę. Msza św. o godz. 19.00 w Łagiewnikach. Bliższe szczegóły na plakatach.

 

6. W czwartek o 15.30 w naszej bazylice, Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy, a po Mszy św. spotkanie w salce.

 

7. Młodzież, która przygotowywała się do bierzmowania przy naszej parafii, przystąpi do bierzmowania w kościele św. Anny, w najbliższy czwartek na Mszy św. o godz. 17.00.

 

8. Bardzo dziękujemy O. Krzysztofowi – Misjonarzowi z Kamerunu za wygłoszone dzisiaj kazanie w naszej bazylice. Bóg zapłać wszystkim, którzy po Mszy św. składają ofiary na pomoc w budowie Kościoła pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Kamerunie, o czym wspominał dzisiaj O. Misjonarz. Dziękujemy… Bóg zapłać.

 

9. W piątek 16 maja po wieczornej Mszy św. będzie Koncert Muzyki Sakralnej Chóru z Florydy. Dokładne informacje o koncertach są na plakatach, na tablicy ogłoszeń.

 

10. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku w gronie rodzinnym i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.