PL

PL

4 Niedziela Wielkiego Postu

Za tydzień w niedzielę rozpoczynają się Parafialne Rekolekcje Wiekopostne. Już w sobotę o godz. 18.30 nauka wstępna i w niedziele na każdej Mszy św. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. dr Jerzy Pytraczyk, obecnie Ojciec duchowny w krakowskim Seminarium, a przez prawie 20 lat pracował, jako Misjonarz w Tanzanii.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza św. a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest w każdy piątek o godz. 18.00.

2. Za tydzień w niedzielę rozpoczynają się Parafialne Rekolekcje Wiekopostne. Już w sobotę o godz. 18.30 nauka wstępna i w niedziele na każdej Mszy św. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. dr Jerzy Pytraczyk, obecnie Ojciec duchowny w krakowskim Seminarium, a przez prawie 20 lat pracował, jako Misjonarz w Tanzanii. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie we wtorek 15 marca o godz. 9.00.

3. Chorych w domu przed świętami będziemy odwiedzać z w sobotę 19 marca. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

4. Ks. Bp Grzegorz Ryś zaproponował w Roku Miłosierdzia inną formę rekolekcji dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzież jest zaproszona do Krakowskiej Areny – Tauron w Czyżynach w dniach 15-16 marca. W programie między innymi: modlitwa wraz z przejściem przez symboliczną bramę miłosierdzia, świadectwo Jerzego Dudka, koncert Zespołu Arkadio oraz Maleo Reggae Rockers. Więcej informacji młodzież otrzymuje w szkołach u Wychowawców i Katechetów. Szczegółowe informacje i prośba o pomoc Woluntariuszy, jest na stronie internetowej www.Mlodziimilosierdzie.pl.

5. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają dzisiaj Baranki Wielkanoce, w ramach akcji, której patronuje Caritas. Koszt produkcji baranka to 6 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość dla tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na świąteczną pomoc potrzebującym, chorym i samotnym.

6. Każdego roku z okazji świąt, parafia przygotowuje paczki żywnościowe dla chorych, samotnych i potrzebujących parafian. Listę takich osób sporządza Siostra Małgorzata od SS. Szarytek z Zespołem Charytatywnym. Bardzo prosimy o uwagi i ewentualne zgłaszanie najbardziej potrzebujących, bo być może nie wszędzie jesteśmy w stanie dotrzeć i właściwie rozeznać. Zależy nam, aby pomóc w przeżywaniu Świąt Wielkanocnych chorym i samotnym parafianom.

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli. Na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …… Szczęść Boże.