PL

PL

4 Niedziela Wielkiego Postu

Za tydzień w niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynają się Rekolekcje Wiekopostne.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza św. a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach dzisiaj będzie Film pt. Ja Jestem… Droga Krzyżowa jest w każdy piątek o godz. 18.00.

2. Za tydzień w niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynają się Rekolekcje Wiekopostne. Już w sobotę o godz. 18.30 nauka wstępna i w niedziele na każdej Mszy św. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. dr Jan Koclęga z Częstochowy, wykładowca teologii Moralnej w Seminarium. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest na wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie w przyszłym tygodniu we wtorek 4 kwietnia o godz. 9.00.

3. Chorych w domu przed świętami będziemy odwiedzać za dwa tygodnie w sobotę 8 kwietnia. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

4. Rekolekcji dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych tak jak w ubiegłym roku będą na Krakowskiej Tauron – Arenie w Czyżynach w dniach 28 i 29 marca. Więcej informacji młodzież otrzymuje w szkołach u Wychowawców i Katechetów. Szczegółowe informacje i prośba o pomoc Woluntariuszy, jest na stronie internetowej www.Mlodziimilosierdzie.pl.

5. Za dwa tygodnie w naszym kościele wieczorem o 19.30 Ks. Bp Tadeusz Pieronek będzie odprawiał Msze św. w ramach Kościołów Stacyjnych w Wielkim Poście. Bliższe informacje podamy za tydzień.

6. Baranki Wielkanoce, w ramach akcji Caritas można już dzisiaj nabywać w zakrystii. Koszt produkcji baranka to 6 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość dla tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na świąteczną pomoc potrzebującym, chorym i samotnym.

7. Każdego roku z okazji świąt, parafia przygotowuje paczki żywnościowe dla chorych, samotnych i potrzebujących parafian. Listę takich osób sporządza Siostra Małgorzata od SS. Szarytek z Zespołem Charytatywnym. Bardzo prosimy o uwagi i ewentualne zgłaszanie najbardziej potrzebujących, bo być może nie wszędzie jesteśmy w stanie dotrzeć i właściwie rozeznać. Zależy nam, aby pomóc w przeżywaniu Świąt Wielkanocnych chorym i samotnym parafianom.

8. W I sobotę kwietnia tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 te rodziny, które modlą się o dar potomstwa oraz rodziny, które czekają na narodzenie dziecka.

9. Akademicka Droga Krzyżowa za tydzień w niedzielę początek 20.30 przy kościele św. Anny, zakończenie pod Oknem Papieskim na ul. Franciszkańskiej.

10. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli. Na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …… Szczęść Boże.