PL

PL

4 Niedziela Wielkiego Postu

Za tydzień w niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza św. a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa jest w każdy piątek o godz. 18.00.

2. Za tydzień w niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Już w sobotę o godz. 18.30 nauka wstępna i w niedziele na każdej Mszy św. Rekolekcje w tym roku poprowadzi O. Fidelis Maciołek od O.O. Bernardynów. Jest Misjonarzem Bożego Miłosierdzia. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest na wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie w przyszłym tygodniu we wtorek 20 marca o godz. 9.00.

3. Chorych w domu przed świętami będziemy odwiedzać za dwa tygodnie w sobotę 24 marca. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

4. Rekolekcji dla młodzieży szkół Licealnych i gimnazjalnych rozpoczną się jutro w naszej Bazylice. Nauki będą częściowo w Szkołach i także w Bazylice. Msza św. na zakończenie rekolekcji będzie w środę o godz. 11.00.

5. Baranki Wielkanoce, w ramach akcji Caritas można już dzisiaj nabywać w zakrystii. Koszt produkcji baranka to 6 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość dla tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na świąteczną pomoc potrzebującym, chorym i samotnym.

6. Każdego roku z okazji świąt, parafia przygotowuje paczki żywnościowe dla chorych, samotnych i potrzebujących parafian. Listę takich osób, sporządza Siostra Małgorzata od SS. Szarytek z Zespołem Charytatywnym. Bardzo prosimy o uwagi i ewentualne zgłaszanie najbardziej potrzebujących, bo być może nie wszędzie jesteśmy w stanie dotrzeć i właściwie rozeznać. Zależy nam, aby pomóc w przeżywaniu Świąt Wielkanocnych chorym i samotnym parafianom.

7. We wtorek 13 marca w naszej bazylice comiesięczny dzień nowenny, przygotowującej nas do obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godz. 18.00 będzie różaniec w intencji Ojczyzny, a później Msza św. z kazaniem okolicznościowym. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. W czwartek o godz. 15.30 dodatkowa Msza św. dla Kolejarzy. Po Mszy św. Spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

9. Akademicka Droga Krzyżowa za tydzień w niedzielę początek 20.30 przy kościele św. Anny, zakończenie pod Oknem Papieskim na ul. Franciszkańskiej 3.

10. W tyle Kościoła jest do nabycia Gazetka CHIT-koszt druku – 2 zł. Inne tygodnik o treściach religijnych są do nabycia w Zakrystii.. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej….Jest też do nabycia dobry Album ze zdjęciami z wojny w Syrii, mówiący o tragedii w Aleppo.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli. Na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …… Szczęść Boże.