PL

PL

4 Niedziela Wielkiego Postu

Za tydzień w niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Już w sobotę o godz. 18.30 nauka wstępna i w niedziele na każdej Mszy św. Rekolekcje w tym roku poprowadzi Ks. prof. Piotr Kroczek wykładowca na wydziale Prawa na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie w przyszłym tygodniu w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 9.00.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza św. a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa jest w każdy piątek rano po Mszy św. 9.00 i wieczorem godz. 18.00.

2. Za tydzień w niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Już w sobotę o godz. 18.30 nauka wstępna i w niedziele na każdej Mszy św. Rekolekcje w tym roku poprowadzi Ks. prof. Piotr Kroczek wykładowca na wydziale Prawa na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie w przyszłym tygodniu w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 9.00.

3. W tym tygodniu I Piątek miesiąca kwietnia. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00. wieczorem o godz. 18.30. i dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o 17.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30. i wieczorem od 17.00 do 19.00.

4. W sobotę Msza św. oraz Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie.
W sobotę po Nabożeństwie zmiana tajemnic żywego Różańca.

5. Chorych w domu będziemy odwiedzać z sakramentami świętymi za dwa tygodnie w sobotę 13 kwietnia. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Bardzo nam na tym zależy, by osoby chore, samotne miały możliwość Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej przed świętami. Prosimy rodziny i sąsiadów o zainteresowanie i pomoc chorym, aby wszyscy przeżywali te święta pojednani Panem Bogiem.

6. Baranki Wielkanoce, w ramach akcji Caritas można już dzisiaj nabywać w zakrystii. Koszt produkcji baranka to 6 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość dla tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na świąteczną pomoc potrzebującym, chorym i samotnym.

7. Każdego roku z okazji świąt, parafia przygotowuje paczki żywnościowe dla chorych, samotnych i potrzebujących parafian. Listę takich osób, sporządza Siostra Małgorzata od SS. Miłosierdzia z Zespołem Charytatywnym. Bardzo prosimy o uwagi i ewentualne zgłaszanie najbardziej potrzebujących, bo być może nie wszędzie jesteśmy w stanie dotrzeć i właściwie rozeznać. A chcemy pomóc w przeżywaniu Świąt Wielkanocnych wszystkim chorym, samotnym i najbardziej potrzebującym parafianom.

8. Akademicka Droga Krzyżowa za tydzień w niedzielę początek 20.30 przy kościele św. Anny, zakończenie pod Oknem Papieskim na ul. Franciszkańskiej 3.

9. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli. Na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …… Szczęść Boże.

10. Dzisiaj w Ramach Akcji POLA NADZIEJI są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla terminalnie chorych w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie…