PL

PL

4 Niedziela Wielkiego Postu

Za tydzień w naszej Bazylice rozpoczynają się Rekolekcje Wiekopostne, będzie to renowacja Misji Parafialnych jakie przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Na wszystkich Mszach św. będą głoszone nauki rekolekcyjne. Już w sobotę o godz. 18.30 Misjonarze będą głosili wstępną naukę. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest na wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie we wtorek 8 kwietnia.

 

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza św. i o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest w każdy piątek o godz. 18.00.

 

2. Za tydzień w naszej Bazylice rozpoczynają się Rekolekcje Wiekopostne, będzie to renowacja Misji Parafialnych jakie przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Na wszystkich Mszach św. będą głoszone nauki rekolekcyjne. Już w sobotę o godz. 18.30 Misjonarze będą głosili wstępną naukę. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest na wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie we wtorek 8 kwietnia.

 

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca kwietnia. Msze św. do Najśw. Serca Pana Jezusa z nabożeństwem o godz. 8.00 rano, dodatkowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30 i wieczorna o godz. 18.30. Spowiedź rano do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.

 

4. Chorych w domu przed świętami będziemy odwiedzać z w sobotę 12 kwietnia, adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Nie będzie odwiedzin w I sobotę miesiąca.

 

5. Jak już informowaliśmy, dzięki inicjatywie Rycerzy Kolumba i Caritas Archidiecezji Krakowskiej można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy rozliczeniu zeznania podatkowego PIT za rok 2013 w poniedziałki od godz. 19.00 w salce obok kancelarii.

 

6. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają dzisiaj Baranki Wielkanoce, w ramach akcji, której patronuje Caritas. Koszt produkcji baranka to 5 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość dla tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na świąteczną pomoc potrzebującym, chorym i samotnym.

 

7. Każdego roku z okazji świąt parafia przygotowuje paczki żywnościowe dla chorych, samotnych i potrzebujących parafian. Listę takich osób sporządza Siostra Małgorzata od SS. Szarytek z Zespołem Charytatywnym. Bardzo prosimy o uwagi i ewentualne zgłaszanie najbardziej potrzebujących, bo być może nie wszędzie jesteśmy w stanie dotrzeć i właściwie rozeznać. Zależy nam, aby nikt z parafian nie przeżywał Świat Wielkanocnych w skrajnej biedzie.

 

8. Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje akcje zbiórki starego zużytego i niepotrzebnego Sprzętu Elektronicznego: komputery drukarki telefony i sprzętu AGD, kuchenki lodówki. Taka zbiórka będzie przy naszym kościele na parkingu w najbliższy wtorek 1 kwietnia w godz. Od 9.00 – 12.00. O godz. 13.00 przyjedzie samochód i specjalna ekipa ludzi, aby zabrać złożone rzeczy. Bardzo prosimy i zachęcamy do włączenia się do tej akcji. Uzyskane środki z tego złomu będą przeznaczone na pomoc Misjonarzom w krajach Misyjnych…

 

9. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli. Na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …… Szczęść Boże.