PL

PL

4 Niedziela Zwykła

W czwartek 2 lutego, w liturgii obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej.

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– we wtorek wspomnienie św. Jana Boski kapłana
– w piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

3. W czwartek 2 lutego, w liturgii obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uroczyste Msze św. z poświęceniem Gromnic o godz. 8,00, 9,00, 11,00 i 18,30. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne uroczystości w Krakowie będą o godz. 16.30 w Kościele św. Piotra i Pawła na ul. Grodzkiej pod przewodnictwem Nowego Metropolity. Już tradycyjnie 2 lutego naszą modlitwą i ofiarami na tacę, wspieramy klasztory kontemplacyjne.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca lutego. Msze św. z nabożeństwem do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30 nie będzie dodatkowej Mszy św. dla młodzieży o 17.30 z racji Ferii zimowych Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i popołudniu od godz. 17.00. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami do św. Jana Pawła II.

5. W sobotę na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie.

6. Chorych w domu, księża odwiedzą w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Dzisiaj jest z nami Woluntariusz Świtowych Dni Młodzieży p. Marcin Żukowski z Warszawy, który brał udział w spotkaniach z Ojcem Świętym w Paryżu, w Krakowie. Od 10 lat Marcin walczy z chorobą guza mózgu. Mimo choroby nadal aktywnie działa w Kościele. Dzisiaj przedstawi krótkie Świadectwo, a przy wyjściu z Kościoła będzie sprzedawał książki i filmy związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Dobrowolne ofiary i dochód ze sprzedaży, chce przeznaczyć na dalsze leczenie..

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa w ciągu tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku na feriach zimowych….. Szczęść Boże.