PL

PL

4 Niedziela Zwykła

W piątek 2 lutego, w liturgii obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej.

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– we środę wspomnienie św. Jana Bosko kapłana
– w sobotę wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

3. W piątek 2 lutego, w liturgii obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uroczyste Msze św. z poświęceniem Gromnic o godz. 8,00, 9,00, 11,00, 17.30 dla dzieci i młodzieży i o 18.30. 2 lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne uroczystości w Krakowie będą w Bazylice Mariackiej. O godz. 17.00 modlitewne czuwanie a o 18.30 Msza św..
Już tradycyjnie 2 lutego naszą modlitwą i ofiarami na tacę, wspieramy klasztory kontemplacyjne. W Krakowie jest kilka klasztorów Kontemplacyjnych: SS. Klaryski na ul Grodzkiej, SS. Karmelitanki na ul. Kopernika i na ul. Łobzowskiej, SS. Wizytki na ul. Krowoderskiej, SS. Norbertanki na Salwatorze i na Bielanach męski Klasztor Kamedułów. Bracia i Siostry Klauzurowe, dużą cześć dnia poświęcają modlitwie za Kościół, za Ojczyne i za nasze rodziny. W dniu 2 lutego, to my wspieramy klasztory klauzurowe modlitwą i naszą ofiarą.

4. W piątek po mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 będzie nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z racji I piątku miesiąca lutego. Okazja do spowiedzi rano na Mszach św. i popołudniu od godz. 17.00. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami do św. Jana Pawła II.

5. W sobotę Msza św. wynagradzająca i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie.

6. Chorych w domu, księża odwiedzą w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Od 1 lutego, od czwartku rozpocznie się rekrutacja dzieci do Przedszkola nr 2, które prowadzą Siostry Miłosierdzia na ul. Warszawskiej 6. Więcej szczegółów o zapisach i telefon kontaktowy jest na plakacie, na tablicy ogłoszeń przy wejściu do Bazyliki.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień,…. Szczęść Boże.