4 Niedziela Zwykła

We wtorek 2 lutego, w liturgii obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uroczyste Msze św. z poświęceniem Gromnic o godz. 8,00, 9,00, 11,00 i 18,30.

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. We wtorek 2 lutego, w liturgii obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uroczyste Msze św. z poświęceniem Gromnic o godz. 8,00, 9,00, 11,00 i 18,30. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego a zarazem zakończenie Roku Życia Konsekrowanego. W Krakowie o godz. 17.00 w Kościele św. Piotra i Pawła na ul. Grodzkiej, Nieszpory z udziałem Sióstr Zakonnych naszego miasta, a później w procesji światła, przejście do Bazyliki Mariackiej i tam o godz. 18.30 Ks. Kardynał będzie przewodniczył Mszy św. Drugiego lutego naszą modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy klasztory kontemplacyjne. W naszej Bazylice na Mszy św. wieczornej będzie śpiewał Chór Organum i Zespół Riczer-Car. Swoje wystąpienie Chórzyści dedykują zmarłemu Ks. Prof. Andrzejowi Baczyńskiemu. Mija już 60 dni od śmierci Ks. Profesora. Zapraszamy we wtorek na Mszę św. w intencji + Ks. Andrzeja Baczyńskiego.

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– we środa wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.
– w piątek św. Agaty, dziewicy
– w sobotę św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca lutego. Msze św. z nabożeństwem do Najść. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30 i dodatkowa dla młodzieży o 17.30. Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i popołudniu od godz. 17.00. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami do św. Jana Pawła II. W sobotę na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy małżeństwa, które oczekują na narodzenie dziecka.

5. Chorych w domu, księża odwiedzą w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

6. Prowadzący Kuchnie dla Ubogich na ul. Odrowąża wyrażają wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę.. Zebrano 5 422 zł. Bóg zapłać.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa w całym tygodniu…. Szczęść Boże.