PL

PL

5 Niedziela Wielkanocna

W sobotę uroczyste rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. W ciągu tygodnia Majówki będą po wieczornej Mszy św. W czasie nabożeństw chcemy się modlić za Papieża Franciszka, za Kościół w Polsce, za rodziny, o powołania kapłańskie, zakonne i o dobre urodzaje.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15.

2. Jutro, liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu ks. dr. Marek Leśniak i nasz Pan kościelny, Marek Sołtys obchodzą imieniny. Ks. Jarosław Chlebda, wikariusz naszej parafii, także jutro będzie świętował swoje imieniny. Drogim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętego Patrona. Msza św. w intencji solenizantów będzie jutro o godz. 18.30.

3. W piątek w liturgii wspominamy św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła i patronki Europy.

4. W środę 27 kwietnia przypada druga Rocznica Kanonizacji św. Jana Pawła II. Już od dwóch lat możemy modlić się przez Jego wstawiennictwo i wypraszać potrzebne łaski u Boga. W naszej Bazylice, gdzie wikariuszem był Ks. dr Karol Wojtyła – dzisiaj św. Jan Paweł II, czynimy to w każdy czwartek na wieczornej Mszy św. przy ołtarzu poświęconym czci św. Jana Pawła II. Jest tam także możliwość uczczenia relikwii świętego i wielu wiernych to czyni z wielką wiarą i czcią. Zapraszamy w środę i na wieczorną Mszę św., będziemy dziękować za dar św. Jana Pawła II.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, którą będziemy odprawiać każdego dnia podczas wieczornych nabożeństw do 8 maja.

6. W sobotę uroczyste rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. W ciągu tygodnia Majówki będą po wieczornej Mszy św. W czasie nabożeństw chcemy się modlić za Papieża Franciszka, za Kościół w Polsce, za rodziny, o powołania kapłańskie, zakonne i o dobre urodzaje.

7. Wszystkim, życzymy dzisiaj i na cały tydzień… opieki Matki Bożej i świętego Jana Pawła II … Szczęść Boże.

8. Do Światowych Dni Młodzieży, które będziemy przeżywać w Krakowie pozostało tylko 93 dni. Będziemy gościć młodzież z całego Świata. Wiele rodzin odpowiadając na prośbę Komitetu Organizacyjnego przyjmie młodzież do swoich mieszkań. Młodzi będą także mieszkać w szkołach, internatach i domach studenckich. Chcemy, zgodnie z Polską gościnnością, przyjąć ich jak najgodniej także w naszej parafii. Dzisiaj są z nami Woluntariusze i młodzi Ambasadorzy ŚDM, którzy w kilku zdaniach powiedzą nam o aktualnych przygotowaniach. Osoby, które chciałyby jeszcze przyjąć pielgrzymów do swoich mieszkań i zapytać o szczegóły związane z ich pobytem zapraszamy dzisiaj po mszy św. do zakrystii…