PL

PL

5 Niedziela Wielkanocna

Za tydzień w naszej Bazylice I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu.

1. Dzisiaj w Krakowie, Uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. Przed południem od godz. 9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu i delegacji z naszej Archidiecezji i całej Ojczyny.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe. W tygodniu Majówki po wieczornej Mszy św., serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
– we wtorek liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
– w czwartek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

4. Za tydzień w naszej Bazylice I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu. Zachęcamy, aby osoby, niezwiązane z I Komunią św., nie wybierały, w przyszłą niedzielę, Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. W tym czasie zostawiamy miejsce dla dzieci i ich rodzin..

5. Z tydzień, 21 maja w Krakowie będzie V Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie po Pomnikiem Grunwaldzkim na placu Matejki o godz. 10.00. Później przejście do Rynku Głównego i do Parku Jordana. Dokładane informacje i program jest na plakatach i na stronie internetowej.

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.