PL

PL

5 Niedziela Wielkanocna

W piątek 4 maja – będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, którą będziemy odprawiać przez dziewięć dni wieczorem po nabożeństwie majowym. Dzisiaj jak w każdą niedzielę Msza św. o godz. 15.15.

2. Jutro w naszej Bazylice po wieczornej Mszy św. będzie już pierwsze Nabożeństwo majowe. W ciągu tygodnia Majówki będą wieczorem po Mszy św.

3. We wtorek 1 maja – wspomnienie św. Józefa Robotnika. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich ludziach pracy…

4. W czwartek – 3 maja Uroczystość Królowej Polski. Będziemy prosić Maryję w intencji Ojczyzny i za wszystkich Polaków żyjących w kraju i zagranicą. Msze św. w naszej Bazylice będą odprawiane, jak w każdą niedzielę.

5. W piątek 4 maja – będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana. Msze św. będą jak każdego dnia, od 6.00 do godz. 8.00 co pół godziny. O godz. 9.00 Msza św. – w intencji Korporacji Kominiarzy Oddział Kraków o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla kominiarzy i ich rodzin. O godz. 12.00 Suma odpustowa, którą odprawi Ks. Biskup Kazimierz Górny z Rzeszowa. Na tej Mszy św. będą zaproszeni kapłani, nasza kapituła kolegiacka, a przede wszystkim Strażacy z Państwowej Wojewódzkiej i Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy każdego roku u św. Floriana wypraszają błogosławieństwo dla swojej trudnej pracy i w ten sposób rozpoczynają świętować doroczny Dzień Strażaka. Zapraszamy wszystkich parafian, niechaj ta uroczystość złączy nas we wspólnej modlitwie ku czci naszego patrona św. Floriana Męczennika. Po tej mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna na Plac Matejki pod pomnik Grunwaldzki i z powrotem do kościoła. Bardzo prosimy asysty na procesje, do obrazów i feretronów. W ten sposób chcemy zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do Kościoła i Parafii. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy dla naszej Archidiecezji…

6. W liturgii, w tym tygodniu, będziemy jeszcze wspominać: w środę – św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła – w sobotę św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

7. W Bazylice Mariackiej, będzie Msza św. dla maturzystów w środę 3 maja o godz. 18.30 W naszych modlitwach pamiętajmy o młodzieży, która w tym roku zdaje egzamin maturalny.

8. Wszystkim, życzymy na dzisiaj i cały świąteczny tydzień… opieki Matki Bożej i św. Floriana naszego Patrona … Szczęść Boże.