Za tydzień w niedzielę 26 maja – Dzień Matki. W tym dniu będziemy pamiętać o modlitwie za nasze Mamy.
1. Dzisiaj w naszej Bazylice jest I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu. Wszystkim dzieciom, życzymy wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem, którego dzisiaj po raz pierwszy przyjęły w Komunii św. Rodzicom dziękujemy za troskę o religijne wychowanie swoich dzieci, dziękujemy za udział w przygotowaniu Kościoła na tę uroczystość. Bóg zapłać.
2. Tradycyjnie, jak w każdą niedzielę, dzisiaj o godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. o godz. 15.15, a później Nabożeństwo Majowe.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek św. Bernardyna ze Sieny.
U OO. Bernardynów na ul. Bernardyńskiej będzie nabożeństwo przy relikwiach św. Bernardyna ze Sieny pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity, dzisiaj o 18.30.
– we wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika
– w środę św. Rity z Cassia, zakonnicy,
– w piątek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
– w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza VII papieża.
W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził nasz Ks. Proboszcz Z tej okazji życzymy Ks. Prałatowi obfitości Bożych łask, zdrowia, opieki Matki Najświętszej i patrona św. Grzegorza na dalsze lata posługi w naszej wspólnocie parafialnej. W sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na uroczystą Mszę św. imieninową, zamówioną od wspólnot naszej parafii i spoza parafii.
4. Za tydzień w niedzielę 26 maja – Dzień Matki. W tym dniu będziemy pamiętać o modlitwie za nasze Mamy.
5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, obfitych darów i Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na najbliższe dni… Szczęść Boże.
Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
Drodzy Siostry i Bracia,
W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.
Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.
Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”
Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.
Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Jasna Góra, 2 maja 2019 roku