5 Niedziela Wielkanocna

W sobotę 4 maja obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana. Uroczyste Msz św. będą o godz. 9.00 – w intencji Korporacji Kominiarzy Oddział Kraków o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla kominiarzy i ich rodzin. O godz. 11.00. Suma odpustowa, którą odprawi Ks. Kardynał Franciszek Macharski. Na tej Mszy św. będą kapłani, kapituła kolegiacka a przede wszystkim Strażacy z Państwowej, Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy każdego roku u św. Floriana wypraszają błogosławieństwo dla swojej trudnej pracy i w ten sposób rozpoczynają świętować doroczny Dzień Strażaka. Zapraszamy wszystkich parafian, niechaj ta uroczystość złączy nas we wspólnej modlitwie ku czci naszego patrona św. Floriana Męczennika. Po tej mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna na Plac Matejki pod pomnik Grunwaldzki i z powrotem do kościoła. Bardzo prosimy asysty na procesje do obrazów i feretronów. W ten sposób chcemy zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do kościoła i parafii. Po południu o godz. 18.30 będzie także uroczysta Msza św. z udziałem kapłanów z Dekanatu Kraków Centrum. Zapraszamy parafian, szczególnie tych, którzy nie mogą przyjść przed południem. Dzień Odpustu niech będzie dla całej parafii Wielkim Świętem.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. godz.15.15.

 

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, która będziemy odprawiać każdego dnia podczas wieczornych nabożeństw do 8 maja.

 

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej uroczyste rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. W ciągu tygodnia Majówki będą po wieczornej Mszy św. W czasie nabożeństw chcemy się modlić za Papieża Franciszka, za Kościół w Polsce, za rodziny, o powołania kapłańskie, zakonne i o dobre urodzaje.

 

4. W środę 1 maja wypada II Rocznica beatyfikacji błogosławionego Jana Pawła II. Będziemy dziękować Panu Bogu na dar beatyfikacji i modlić się o rychłą kanonizację na Mszy św. o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Po tych Mszach św. odmówimy litanie do Błogosławionego Jana Pawła II, będzie można uczcić relikwie krwi błogosławionego.

 

5. W piątek 3 Maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszej Bazylice będziemy odprawiać jak w każdą niedzielę. Z racji Święta Konstytucji 3 Maja nasze domy udekorujmy flagami narodowymi.

 

6. W sobotę 4 maja obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana. Uroczyste Msz św. będą o godz. 9.00 – w intencji Korporacji Kominiarzy Oddział Kraków o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla kominiarzy i ich rodzin. O godz. 11.00. Suma odpustowa, którą odprawi Ks. Kardynał Franciszek Macharski. Na tej Mszy św. będą kapłani, kapituła kolegiacka a przede wszystkim Strażacy z Państwowej, Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy każdego roku u św. Floriana wypraszają błogosławieństwo dla swojej trudnej pracy i w ten sposób rozpoczynają świętować doroczny Dzień Strażaka. Zapraszamy wszystkich parafian, niechaj ta uroczystość złączy nas we wspólnej modlitwie ku czci naszego patrona św. Floriana Męczennika. Po tej mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna na Plac Matejki pod pomnik Grunwaldzki i z powrotem do kościoła. Bardzo prosimy asysty na procesje do obrazów i feretronów. W ten sposób chcemy zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do kościoła i parafii. Po południu o godz. 18.30 będzie także uroczysta Msza św. z udziałem kapłanów z Dekanatu Kraków Centrum. Zapraszamy parafian, szczególnie tych, którzy nie mogą przyjść przed południem. Dzień Odpustu niech będzie dla całej parafii Wielkim Świętem.

 

7. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od 6.00 podczas każdej Mszy św. W sobotę na godz. 8.00 tradycyjnie zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka.

 

8. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

 

9. W niedziele 5 maja o godz. 18.30 będzie Msz św. dla maturzystów. Zaproszeni są wszyscy maturzyści Krakowa ze swoimi katechetami.

 

10. W tyle kościoła jest do nabycia gazetka CHIT na Maryjny miesiąc maj, w której także możemy zapoznać się z sylwetkami nowych błogosławionych Kościoła krakowskiego. Cena gazetki 1 złoty.

 

11. Wszystkim, życzymy na dzisiaj i na cały świąteczny tydzień… opieki św. Floriana i Błogosławionego Jana Pawła II … Szczęść Boże.