5 Niedziela Wielkiego Postu

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W naszej Bazylice, do najbliższej środy, będziemy więcej się modlić i słuchać Słowa Bożego. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Jerzy Pytraczyk Ojciec Duchowny z Seminarium i długoletni Misjonarz w Tanzanii. Bardzo dziękujemy Ks. Doktorowi za podjęty trud rekolekcji, a w modlitwie będziemy prosić o dary Ducha św. i Boże Błogosławieństwo. Program rekolekcji jest przy wejściu do Bazyliki, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Każdego dnia rano o godz. 9.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna oraz wieczorem o godz. 18.30 Msza św. z nauka rekolekcyjną. O godz. 18.00 będzie różaniec w intencji rodzin naszej parafii. Prosimy, aby ten Różaniec prowadzili przedstawiciele Żywego Różańca naszej parafii. We wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy chorych starszych i samotnych. W czasie mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

2. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o g. 15.00, później Msza św. i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.00. W piątek Droga Krzyżowa o 18.00.

3. W sobotę, 19 marca – liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Jest to dzień imienin Ks. Prof. Józefa Wołczańskiego, który mieszka na terenie naszej parafii. Życzymy ks. Profesorowi opieki św. Józefa i Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i naukowym. Szczęść Boże.

4. W czwartek o 15.30 będzie Msza św. i spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

5. W najbliższą sobotę 19 marca, będziemy odwiedzać chorych w domu z sakramentami św. Bardzo prosimy zgłaszać adresy wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła z racji choroby, czy wieku. Zadbajmy, aby w okresie Wielkiego Postu i w Roku Miłosierdzia nasi parafianie, chorzy i samotni mogli skorzystać z sakramentów świętych. Bardzo o to prosimy.

6. Panie z Zespołu Charytatywnego i Młodzi Woluntariusze zbierają dzisiaj ofiary do puszek – Dar Serca na świąteczną pomoc dla potrzebujących parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać…

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św. A uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15. Dzieci i młodzież ze świetlicy prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia z ul Warszawskiej 11, będą rozprowadzać palmy, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. będzie można je nabywać.

8. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli…
A na czas rekolekcji parafialnych życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Duch św. umacnia naszą wiarę … Szczęść Boże