PL

PL

5 Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W naszej Bazylice, do najbliższej środy, będziemy więcej się modlić i słuchać Słowa Bożego. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Jan Koclęga wykładowca Teologii dogmatycznej w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W naszej Bazylice, do najbliższej środy, będziemy więcej się modlić i słuchać Słowa Bożego. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Jan Koclęga wykładowca Teologii dogmatycznej w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Bardzo dziękujemy Ks. Doktorowi za podjęty trud rekolekcji, a w modlitwie będziemy prosić o dary Ducha św. i Boże Błogosławieństwo. Program rekolekcji jest przy wejściu do Bazyliki, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Każdego dnia rano o godz. 9.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna oraz wieczorem o godz. 18.30 Msza św. z nauka rekolekcyjną. O godz. 18.00 będzie różaniec w intencji rodzin naszej parafii. Prosimy, aby ten Różaniec prowadzili przedstawiciele Żywego Różańca naszej parafii. We wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy chorych starszych i samotnych. W czasie mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

2. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o g. 15.00, później Msza św. i ok g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem. Serdecznie zapraszamy na to piękne pasyjne Nabożeństwo w dzień naszych rekolekcji.

3. Dzisiaj mija 12 rocznica śmierci Jana Pawła II – już Świętego papieża naszego Rodaka. Z tej okazji w Telewizji Polskiej Program I o godz. 13.05 będzie dzisiaj premiera Filmu dokumentalnego pt. “Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek Komunizmu”. Film powstał z inicjatywy Rycerzy Kolumba, którzy jako organizacja skupiająca ok. dwóch milionów mężczyzn na całym świecie kieruje się zasadami miłosierdzia, jedności, braterstwa i patriotyzmu. W Polsce Rycerze są obecni od 10 lat, spotykają się także w naszej Parafii.

4. Jutro zaś z inicjatywy Stowarzyszenia Ocalenie, które spotyka się w każdym miesiącu 3 dnia miesiąca, o godz. 19.30 salce Domu Katechetycznego będzie pokazany Film pt. „Człowiek Boga” – o bł. Ks. Bukowińskim – Apostole Kazachstanu….
Zaś po Mszy św. jutro o godz. 9.00 poświęcimy Obraz Błogosławionego Ks. Władysława Bukowińskiego, który będzie wisiał w kaplicy św. Jan Kantego w nawie północnej naszej Bazyliki, w bliskości ołtarza, przy którym czcimy Świętego Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca kwietnia. Msze św. wotywne o 8.00, 18.30 i dodatkowa dla dzieci i młodzieży o 17.30…Okazja do spowiedzi, rano do godz. 9.30 i wieczorem od. 17.00 do 19.00.
Droga Krzyżowa w piątek o 18.00.

6. Za tydzień w sobotę, będziemy odwiedzać chorych w domu z sakramentami św. Bardzo prosimy zgłaszać adresy wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła z racji choroby, czy wieku. Zadbajmy, aby w okresie Wielkiego Postu nasi parafianie, chorzy i samotni mogli skorzystać z sakramentów świętych. Bardzo o to prosimy.

7. Także w sobotę 8 kwietnia o godz. 19.30 w ramach Kościołów Stacyjnych Krakowa, będzie w naszej Bazylice Msza św., którą odprawi ks. bp Jan Zając. Wcześniej o godz. 18.30 w sobotę będzie Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy parafian i mieszkańców Krakowa, tym bardziej, że jest to ostanie nabożeństwo w Kościele Stacyjnym, które w tym roku odbywały się kolejno w 30 kościołach Krakowa w dni powszednie Wielkiego Postu. Już w sobotę od 17.00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

8. Panie z Zespołu Charytatywnego i Młodzi Woluntariusze zbierają dzisiaj ofiary do puszek – Dar Serca na świąteczną pomoc dla potrzebujących parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać…

9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św. a uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15. Dzieci i młodzież ze świetlicy prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia z ul Warszawskiej 11, będą rozprowadzać palmy, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. będzie można je nabywać. Zebrane ofiary dzieci przeznaczają na wspólny wyjazd w czasie wakacji.

10. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli.
A na czas rekolekcji życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Duch św. umacnia naszą wiarę … Szczęść Boże