PL

PL

5 Niedziela Wielkiego Postu

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św., a uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W naszej Bazylice, do najbliższej środy, będziemy więcej się modlić i słuchać Słowa Bożego. Rekolekcje poprowadzi O. Fidelis Maciołek od OO. Bernardynów, obecnie Ojciec pracuje w Tarnowie… Długie lata był i Ekonomem w Krakowskiej Prowincji Bernardynów i Gwardianem na ul. Bernardyńskiej w Krakowie. Jest Misjonarzem Bożego Miłosierdzia…. Bardzo dziękujemy O. Fidelisowi za podjęty trud rekolekcji, a w modlitwie będziemy prosić o dary Ducha św. i Boże Błogosławieństwo. Program rekolekcji jest przy wejściu do Bazyliki, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Każdego dnia rano o godz. 9.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna oraz wieczorem o godz. 18.30 Msza św. z nauka rekolekcyjną. O godz. 18.00 będzie różaniec w intencji rodzin naszej parafii. Prosimy, aby ten Różaniec prowadzili przedstawiciele Żywego Różańca naszej parafii. We wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy chorych starszych i samotnych. W czasie mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Po mszy św. zaprosimy chorych i starszych na plebanię, na ciepłą herbatę.

2. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o g. 15.00, później Msza św. i ok g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem. Serdecznie zapraszamy na to piękne pasyjne Nabożeństwo w dzień naszych rekolekcji.

3. Jutro – liturgiczna Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Jest to dzień imienin Ks. Prof. Józefa Wołczańskiego, który mieszka przy naszej parafii i pomaga w naszym Kościele. Życzymy ks. Profesorowi opieki św. Józefa i Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i naukowym. Szczęść Boże.

4. W piątek Droga Krzyżowa w naszej Bazylice o godz. 18.00.

5. W najbliższą sobotę, będziemy odwiedzać chorych w domu z sakramentami św. Bardzo prosimy zgłaszać adresy wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła z racji choroby, czy wieku. Zadbajmy, aby w okresie Wielkiego Postu nasi parafianie, chorzy i samotni mogli skorzystać z sakramentów świętych. Bardzo o to prosimy.

6. Także w sobotę 24 marca o godz. 18.30 w ramach Kościołów Stacyjnych Krakowa, będzie w naszej Bazylice Msza św., którą odprawi Ks. Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski. Wcześniej od godz. 18.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Głównym Ołtarzu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy parafian, Siostry Zakonne i mieszkańców Krakowa, tym bardziej, że jest to ostanie nabożeństwo w Kościele Stacyjnym, które w tym roku odbywały się kolejno w 30 kościołach Krakowa w dni powszednie Wielkiego Postu. W naszej Bazylice w sobotę od 17.30 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

7. Panie z Zespołu Charytatywnego i zbierają dzisiaj ofiary do puszek – Dar Serca na świąteczną pomoc dla potrzebujących parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać…

8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św.
A uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15.

9. Dzieci i młodzież ze świetlicy prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia z ul Warszawskiej 11, organizują kiermasz świąteczny z pamiątkami i z palmami, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. będzie można je nabywać. Zebrane ofiary dzieci przeznaczają na wspólny wyjazd w czasie wakacji.

10. Policja zwróciła się z prośba, aby ostrzec osoby starsze i samotne przed oszustami, którzy telefonicznie podają się za krewnych znajomych, czy policjantów, aby im łatwo nie wierzyć…. Specjalne ulotki na ten temat są do zabrania w tyle kościoła.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli.
A na czas rekolekcji życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Duch św. umacnia naszą wiarę … Szczęść Boże