PL

PL

5 Niedziela Wielkiego Postu

W sobotę 13 kwietnia o godz. 18.30 w ramach Kościołów Stacyjnych Krakowa, będzie w naszej Bazylice Msza św., którą odprawi Ks. Biskup Janusz Mastalski.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W naszej Bazylice, do najbliższej środy, będziemy więcej się modlić i słuchać Słowa Bożego. Rekolekcje prowadzi Ks. prof. Piotr Kroczek wykładowca Prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie…. Bardzo dziękujemy Ks. Piotrowi za podjęty trud rekolekcji, a w modlitwie będziemy prosić o dary Ducha św. i Boże Błogosławieństwo. Program rekolekcji jest przy wejściu do Bazyliki, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Każdego dnia rano o godz. 9.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna oraz wieczorem o godz. 18.30 Msza św. z nauka rekolekcyjną. O godz. 18.00 będzie różaniec w intencji rodzin naszej parafii. Prosimy, aby ten Różaniec prowadzili przedstawiciele Żywego Różańca naszej parafii. Jutro w poniedziałek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy chorych starszych i samotnych. W czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. zapraszamy chorych i starszych na plebanię, na spotkanie wielkanocne i ciepłą herbatę.

2. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o g. 15.00, później Msza św. i ok g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem. Serdecznie zapraszamy na to piękne pasyjne Nabożeństwo w dzień naszych rekolekcji.

3. W piątek Droga Krzyżowa w naszej Bazylice rano po Mszy św. o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00.

4. W najbliższą sobotę, będziemy odwiedzać chorych w domu z sakramentami św. Bardzo prosimy zgłaszać adresy wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła z racji choroby, czy wieku. Zadbajmy, aby w okresie Wielkiego Postu nasi parafianie, chorzy i samotni mogli skorzystać z sakramentów świętych i pojednani z Panem Bogiem przeżywali Wielkanoc, najważniejsze święta naszej wiary. Bardzo o to prosimy.

5. Także w sobotę 13 kwietnia o godz. 18.30 w ramach Kościołów Stacyjnych Krakowa, będzie w naszej Bazylice Msza św., którą odprawi Ks. Biskup Janusz Mastalski. Wcześniej od godz. 18.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Głównym Ołtarzu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy parafian, Siostry Zakonne i mieszkańców Krakowa, tym bardziej, że jest to ostanie nabożeństwo w Kościele Stacyjnym, które w tym roku odbywały się kolejno w 30 kościołach Krakowa w dni powszednie Wielkiego Postu. W naszej Bazylice w sobotę od 17.30 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

6. Panie z Zespołu Charytatywnego i zbierają dzisiaj ofiary do puszek – jako Dar Serca na świąteczną pomoc dla potrzebujących parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać…

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św.
A uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15.

8. Dzieci i młodzież ze świetlicy prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia z ul Warszawskiej 11, organizują kiermasz świąteczny z pamiątkami i z palmami, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. będzie można je nabywać. Zebrane ofiary dzieci przeznaczają na wspólny wyjazd w czasie wakacji.

9. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli.
A na czas rekolekcji życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Duch św. umacnia naszą wiarę … Szczęść Boże