PL

PL

5 Niedziela Wielkiego Postu

W sobotę 31 marca o godz. 18.30 w ramach Kościołów Stacyjnych Krakowa, w naszej Bazylice będzie Msza św., którą odprawi Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

1. W naszej Bazylice dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, poprowadzi je Ks. Prof. dr Adam Bandura od księży Misjonarzy z ul. Św. Filipa, Dziękujemy Ojcu za podjęty trud głoszenia nauk rekolekcyjnych. Rekolekcje trwać będą do środy 24 marca. Każdego dnia będzie o godz. 9.00 Msz św. z kazaniem i jak zwykle wieczorem o godz. 18.30.. Jeszcze, z uwagi na pandemie planujemy dodatkową Mszę św. z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00. Chcemy dać możliwość bezpiecznego udziału w rekolekcjach, zachowując zalecenia sanitarne: koniecznie używajmy maseczek, zachowujmy dystans i zadbajmy o odpowiednią ilość wiernych. W naszym kościele jednorazowo może być ok. 55 osób. Dokładny program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. W najbliższy wtorek na godz. 9.00 zapraszamy starszych i samotnych. Będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych, będzie okazja do spowiedzi. W ostatni dzień w środę rekolekcji, tradycyjnie będą zbierane ofiary… Dzisiaj po południu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 9.00 i o 18.00.

2. Od 19 – 25 marca trwa tydzień modlitw o ochronę życia. W tyle kościoła są do zabrania broszurki, jako pomoc do tej modlitwy.
W czwartek liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od kilku już lat, dzień ten jest przeżywany, jako Dzień Świętości Życia, tradycyjnie będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli zobowiązania się do modlitwy za dziecko Bogu wiadome, które ma się narodzić. Serdecznie zachęcamy do tej pięknej i cennej praktyki. Uroczyste przyjęcie do duchowej adopcji w naszej bazylice, będzie na Mszy św. o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Podejmujący Duchową Adopcję powinni wcześniej wypełnić deklaracje albo po nabożeństwie zapisać się w zakrystii.

3. Rozpoczęcie Roku Rodziny Amoris Letitia w naszej Archidiecezji odbędzie się w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w najbliższy czwartek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Mszy św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita i wręczy tekst adhortacji Amoris Letitia przedstawicielom rodzin ze wszystkich dekanatów naszej Archidiecezji.

4. W najbliższą sobotę mamy zamiar odwiedzić chorych w domu z sakramentami świętami z okazji świąt wielkanocnych. Bądźmy tutaj ostrożni i zadbajmy o bezpieczeństwo, aby nie dochodziło do nowych zakażeń….. Osoby chore i te, które boją się zarażeń niech raczej poczekają na czas po pandemii…. Prosimy zgłaszać w zakrystii, tylko tych, którzy koniecznie pragną na święta pojednać się z Panem Bogiem.

5. Dzisiaj przy wejściu do kościoła Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary do puszek – „Dar Serca” na świąteczną pomoc dla chorych i ubogich parafian. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za życzliwość i zrozumienie…. Bóg zapłać.

6. Ksiądz Dyrektor CRITAS Archidiecezji Krakowskiej, zwraca się z prośbą do wiernych, aby przy rozliczeniach podatkowych z Urzędem Skarbowym, także w tym roku pamiętać o przekazaniu 1% podatku na działalność Caritas, która pomaga chorym, starszym i niepełnosprawnym oraz rodzinom potrzebującym wsparcia. Taka działalność Charytatywna jest możliwa, tylko dzięki ofiarności wiernych… Bóg zapłać.

7. W sobotę 27 marca o godz. 18.30 w ramach Kościołów Stacyjnych Krakowa, w naszej Bazylice będzie Msza św., którą odprawi Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Wcześniej od godz. 18.00 będzie zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jeśli to będzie możliwe zapraszamy parafian i mieszkańców Krakowa, tym bardziej, że jest to ostanie nabożeństwo w Kościele Stacyjnym, które w tym roku odbywały się kolejno w 30 kościołach Krakowa w dni powszednie Wielkiego Postu. W naszej Bazylice w sobotę od 18,00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św.
A uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15.

9. Na kolejne trudne dni z pandemią w Wielkiego Postu, wszystkim rodzinom życzymy zdrowia, zadbajmy o siebie i najbliższych. Trwajmy na codziennej modlitwie i prośmy, aby Bóg oddalił od nas epidemie i wszelkie choroby. W tej intencji odmawiajmy w rodzinach Różaniec… Jeszcze raz wszystkim życzymy zdrowia, dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Niech Maryja Niepokalana i święci Patronowie: św. Florian, św. Walenty i św. Jan Paweł II, orędują za nami u Pana Boga… Szczęść Boże.

Rekolekcje Wielkopostne w Parafii św. Floriana
w Krakowie
21.03 – 24.03. 2021

Rekolekcje prowadzi Ks. prof. Adam Bandura CM
Profesor Patrologii na Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie

20.03.2021 – sobota
Godz. 18.30 – Msza św. z nauką wstępną

21.03.2021 – niedziela
6.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
8.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
9.30 – Msza św. z nauka rekolekcyjną
12.15– Msza św. z nauką rekolekcyjną
11.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
15.15 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
16.00 – Gorzkie Żale – Kazanie Pasyjne
18.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
20.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

22.03.2021 – poniedziałek
9.00 – Msza św. i nauka rekolekcyjna dla wszystkich

17.00 – Msza św. i nauka rekolekcyjna dla wszystkich

18.30 – Msza św. i nauka rekolekcyjna dla wszystkich

23.03.2021 – wtorek
9.00 – Msza św. i nauka dla Starszych i Chorych – Sakr. Nam. Chorych

17.00 – Msza św. i nauka rekolekcyjna dla wszystkich

18.30 – Msza św. nauka rekolekcyjna dla wszystkich

24.03.2021 – środa
9.00 – Msza św. i nauka rekolekcyjna dla wszystkich. Zakończenie

17.00 – Msza św. i nauka rekolekcyjna dla wszystkich

18.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną. Zakończenie

Okazja do spowiedzi przed każdym nabożeństwem w czasie rekolekcji:
rano 8.00 – 9.30, wieczorem 17.00 – 19.00