PL

PL

5 Niedziela Wielkiego Postu

W imię Boże rozpoczynamy rekolekcje Parafialne, które są odnowieniem Misji jakie przeżywaliśmy przed rokiem. Do środy w naszej świątyni, będziemy słuchać więcej Słowa Bożego, katechez i nauk. Ojcowie misjonarze na bieżąco będą nam przypominać program, uwrażliwiać nas i zapraszać, abyśmy jak najlepiej i najowocniej przeżyli te święte dni w naszej wspólnocie parafialnej. Program jest przy wejściu do Bazyliki, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00, a Gorzkie Żale z nauką pasyjną o g. 16.00.

 

1. W imię Boże rozpoczynamy rekolekcje Parafialne, które są odnowieniem Misji jakie przeżywaliśmy przed rokiem. Do środy w naszej świątyni, będziemy słuchać więcej Słowa Bożego, katechez i nauk. Ojcowie misjonarze na bieżąco będą nam przypominać program, uwrażliwiać nas i zapraszać, abyśmy jak najlepiej i najowocniej przeżyli te święte dni w naszej wspólnocie parafialnej. Program jest przy wejściu do Bazyliki, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00, a Gorzkie Żale z nauką pasyjną o g. 16.00.

 

2. W czwartek spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Na Mszy św. o godz. 15.30 będą także uczestniczyć pracownicy PKP Energetyka – Zakład Południe w Krakowie.

 

3. W najbliższą sobotę będziemy odwiedzać chorych w domu z sakramentami św. Bardzo prosimy zgłaszać adresy wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła z racji choroby, czy wieku. Zadbajmy aby w okresie Wielkiego Postu nasi parafianie chorzy i samotni mogli skorzystać z sakramentów świętych. Bardzo o to prosimy.

 

4. Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają dzisiaj ofiary do puszek – Dar Serca na świąteczną pomoc dla potrzebujących parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św. A uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15. Dzieci i młodzież ze świetlicy u SS. Szarytek na ul. Warszawskiej będą rozprowadzać palmy, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. będzie można je nabywać.

 

6. Z wielką radością informujemy, że w tym roku rozpocznie się remont elewacji naszej świątyni. W pierwszym etapie planujemy remont frontowej części bazyliki wraz z wieżami.. Kosztorys tych prac opiewa na kwotę ponad 600 tys, złotych. Mamy obietnice że część tych kosztów, ok 260 tys. pokryje Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa, pozostałą cześć ponad 340 tys. musi pokryć parafia z własnych środków. Do parafian rozsyłamy razem z życzeniami świątecznymi, informacje w tej sprawie, prosimy o łaskawe ich przyjęcie. Także wszystkich gości, związanych z naszym kościołem, którzy modlą się tutaj i kochają naszą bazylikę, prosimy zabrać w kopertach takie życzenia i informacje o remoncie. Do wszystkich zwracamy się prośbą o pomoc w gromadzeniu środków na pokrycie kosztów remontu. Do tej sprawy będziemy jeszcze wracać, gdy rozpocznie się remont. Teraz jest etap przetargów i wyboru Firmy, która wykona remont… Bardzo prosimy o modlitwę i życzliwość dla planowanej inwestycji remontu naszej bazyliki.

 

7. Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisz będzie dzisiaj 6 kwietnia. Początek przy kolegiacie św. Anny godz. 20.30.

8. Noc spowiedzi w Krakowie w nocy 8/9 kwietnia z wtorku na środę będzie w kilku kościołach Krakowa.
Od godz. 21.00 do 2 w nocy można skorzystać ze spowiedzi

– w Kolegiacie św. Anny,
– w Bazylice OO. Dominikanów,
– w Kościół Dobrego Pasterza na Czerwonym Prądniku,

 

Będzie spowiadać kilku księży i biskupi

 

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli… A na czas rekolekcji parafialnych życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Duch św. umacnia naszą wiarę … Szczęść Boże