PL

PL

5 Niedziela Zwykła

W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00, 17.00 i wieczorne o godz. 18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych – jako nasza jałmużna postna.

1. Dzisiaj tradycyjne jak w każdą I niedziele miesiąca Modlitwa Uwielbienia Najśw. Sakramentu prowadzona przez Oazę Rodzin od godz. 14.00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później o 15.15. Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Od Jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Każdego dnia, na rozpoczęcie i na zakończenie Całodziennej Adoracji, odmówimy w tej intencji Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00, 17.00 i wieczorne o godz. 18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych – jako nasza jałmużna postna.

4. W Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.00.

5. We czwartek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy przeżywać XXIV Światowy Dzień Chorego. W naszej bazylice nabożeństwo dla chorych będzie w V tygodniu Wielkiego Postu, w czasie rekolekcji.

6. U Księży Misjonarzy, u naszych sąsiadów z ul. św. Filipa, w czwartek odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z Lourdes. Księża Misjonarze serdecznie nas zapraszają wieczorem, na godz. 17.30 na Uroczysta Sumę Odpustową. O godz. 9.00 u księży Misjonarzy będzie Msza św. z Sakramentem namaszczenia Chorych.

7. W środę Ks. Kan. Jacek Ozdoba, wikariusz naszej parafii, obchodzi imieniny. Ks. Jackowi życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w realizacji swego powołania. Msza św. za Ks. Jacka będzie w środę o 8.00.

8. W przyszłą niedzielę 14 lutego na Mszy św. o 15.15 przy relikwiach św. Walentego i św. Jana Pawła II będziemy się modlić za małżonków, którzy zawarli Sakrament Małżeństwa w naszej bazylice w 2015 roku. Wspólnie chcemy dziękować i prosić za młode małżeństwa, a także za narzeczonych i wszystkich zakochanych.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławionego błogosławieństwa na cały tydzień.. Szczęść Boże.