PL

PL

5 Niedziela Zwykła

Ks. Bp Jan Szkodoń w tym miesiącu będzie wizytował naszą Parafię…

1. Dzisiaj tradycyjne jak w każdą I niedziele miesiąca po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu… Modlitwa Uwielbienia Najśw. Sakramentu prowadzona przez Oazę Rodzin będzie od godz. 14.00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później o 15.15. Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:
– w poniedziałek świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
– we wtorek bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy
– w pitek św. Scholastyki, dziewicy

– W sobotę 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy przeżywać XXV Światowy Dzień Chorego. W naszej bazylice nabożeństwo dla chorych będzie w V tygodniu Wielkiego Postu, w czasie rekolekcji.

3. U Księży Misjonarzy, u naszych sąsiadów, przy ul. św. Filipa, w sobotę odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z Lourdes. O godz. 9.00 Uroczysta Suma pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Szkodonia. W czasie tej Mszy św. będzie udzielany Sakramentem Namaszczenia Chorych. Książa Misjonarze zapraszają do wspólnej modlitwy z okazji Światowego Dnia Chorych. Zapraszamy do Księży Misjonarzy szczególnie osoby samotne, chorych, a także tych, którzy opiekują się chorymi.

Ks. Bp Jan Szkodoń w tym miesiącu będzie wizytował naszą Parafię. Dokładny program Kanonicznej Wizytacji Ks. Biskupa podamy za tydzień. Główny dzień wizytacji to niedziela 19 lutego. Już wcześniej Ks. Biskup będzie odwiedzał Domy zakonne, Szkoły i Przedszkola na terenie parafii. Ta Msza św. sobotę u księży Misjonarzy i spotkanie z chorymi, jest już w ramach planowanej wizytacji. W naszych codziennych modlitwach polecajmy wizytację i prośmy o Boże Błogosławieństwo dla Ks. Biskupa Jana i całej naszej parafii. Uroczysta Msza św. u Księży Misjonarzy w sobotę, będzie jeszcze o g. 17.30.

4. Dzisiaj w naszej w parafii gościmy Pana Marka Kędziorka z Warszawy, promotora kultu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W kilku zdaniach przybliży nam Osobę i nauczanie Kapłana Męczennika. Po Mszy Św. będzie można nabyć komplet płyt z kazaniami ks. Jerzego Popiełuszki..

5. Za tydzień przedstawiciele Hospicjum dla Dzieci ALMA SPEI będą zbierać ofiary do puszek na pomoc w leczeniu ciężko chorych dzieci.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławionego błogosławieństwa na cały tydzień.. Szczęść Boże.