5 Niedziela Zwykła

W niedzielę 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i zarazem XXVI Światowy Dzień Chorego.

1. Dzisiaj tradycyjne jak w każdą I niedziele miesiąca po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu… O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Później o 15.15. Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:
– w poniedziałek św. Agaty dziewicy i meczennicy
– w wtorek świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
– w środę bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy
– w sobotę św. Scholastyki, dziewicy

3. W niedzielę 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i zarazem XXVI Światowy Dzień Chorego.

4. U Księży Misjonarzy, u naszych sąsiadów, przy ul. św. Filipa, za tydzień w niedzielę odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z Lourdes. O godz. 12,00 Uroczystej Sumie pod przewodniczył będzie ks. Szczepan Szpoton dyrektor Kleryków w Seminarium Księży Misjonarzy na ul. Stradom. W czasie tej Mszy św. będzie udzielany Sakramentem Namaszczenia Chorych. Książa Misjonarze zapraszają do wspólnej modlitwy z okazji Światowego Dnia Chorych. Zachęcamy by udać się do Księży Misjonarzy szczególnie osoby samotne, chorych, a także tych, którzy opiekują się chorymi.

5. Za tydzień przedstawiciele Polskiej Akcji Humanitarnej będą zbierać ofiary do puszek na pomoc dla Sudanu Południowego na rzecz dostępu do wody pitnej dla ludności tam mieszkającej….

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 będzie Msza św. w intencji Małżeństw, które w 2017 roku zawierały Sakrament Małżeństwa w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy Małżonków wraz ze swoimi rodzinami do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w życiu małżeńskim i rodzinnym. Modlić się będziemy w przededniu liturgicznego wspomnienia św. Walentego patrona zakochanych i młodych rodzin. Zapraszamy także narzeczonych, którzy planują swój ślub najbliższym czasie. W naszym kościele jest obraz i ołtarz poświęcony czci św. Walentego…

7. W przyszłym tygodniu 14 lutego w środę, rozpocznie się Wielki Post. W pierwszych dniach Wielkiego Postu Ks. Adam Boniecki emerytowany redaktor Tygodnika Powszechnego, będzie głosił w naszej bazylice Nauki Rekolekcyjne… Pierwsza nauka w Środę Popielcową po Mszy św. o 18.30 a następnie w czwartek, piątek i sobotę po Mszy o godz. 9.00 rano i wieczorem po Mszy św. o 18.30.
W naszej Bazylice będą jeszcze drugie Rekolekcje Wielkopostne w tradycyjnym terminie tj. w V tygodniu Wielkiego Postu. Więcej informacji podamy później.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławionego błogosławieństwa na cały tydzień.. Szczęść Boże.