PL

PL

5 Niedziela Zwykła

Jutro 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, i zarazem XXVII Światowy Dzień Chorego.

1. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00. Później jak zwykle Msza św. o 15.15. Dzisiaj ta Msza św. będzie odprawiana w intencji młodych małżeństw, które w 2018 roku zawierały Sakrament małżeństwa w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy młodych małżonków ze swoimi rodzinami, by modlić się o Boże błogosławieństwo. Na zakończenie będzie możliwość uczczenia Relikwii św. Walentego patrona zakochanych i relikwii św. Jana Pawła II patrona rodzin katolickich. Małżonkowie otrzymają specjalne błogosławieństwo i okolicznościowe pamiątki. Zapraszamy na to nabożeństwo także wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa.

2. Jutro 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, i zarazem XXVII Światowy Dzień Chorego.
We czwartek liturgiczne święto Świętych Cyryla Mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

3. U Księży Misjonarzy, u naszych sąsiadów, przy ul. św. Filipa jutro odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z Lourdes. O godz. 9.00 msza św. z kazaniem, a Uroczysta Suma o godz. 17.30 W czasie tych Mszy św. będzie udzielany Sakramentem Namaszczenia Chorych. Książa Misjonarze zapraszają do wspólnej modlitwy z okazji Światowego Dnia Chorych. W naszej Bazylice w tym dniu nie będzie specjalnego nabożeństwa dla chorych. Zachęcamy by udać się do Księży Misjonarzy szczególnie osoby samotne, chore, a także ci, którzy opiekują się chorymi. Nabożeństwo dla chorych w naszym kościele będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych.

4. W najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. Młodzież z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia – Stypendyści poprowadzą adoracje i modlitwy, jako dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Serdecznie zapraszamy.

5. Ks. Jacek Ozdoba nasz wikariusz obchodzi dzisiaj swoje imieniny.
Ks. Jackowi dziękując za wieloletnią i gorliwą posługę w naszej Bazylice polecamy Go w modlitwie i życzymy zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień. Nich Matka Boża i Święty Patron wypraszają potrzebne łaski.

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy Bożego błogosławieństwa, na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże