PL

PL

6 Niedziela Wielkanocna

W środę 4 maja obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. a ok. godz. 16.00 Nabożeństwo Majowe z nowenną do św. Stanisława Biskupa, Męczennika i zmianka tajemnic Żywego Różańca. W ciągu tygodnia Majówka po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj, jak w każdą I niedzielę miesiąca, od godz. 14.00 Adoracje prowadzi Oaza Rodzin.

2. We wtorek – 3 maja Liturgiczną Uroczystość Królowej Polski. Będziemy prosić Maryję w intencji Ojczyny i za wszystkich Polakom żyjącym w kraju i zagranicą.

3. W środę 4 maja obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana. Msze św. będą jak każdego dnia, od 6.00 do godz. 8.00. O godz. 9.00 Msza św. – w intencji Korporacji Kominiarzy Oddział Kraków o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla kominiarzy i ich rodzin. O godz. 12.00 Suma odpustowa, którą odprawi Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski. Na tej Mszy św. będą zaproszeni kapłani, nasza kapituła kolegiacka, a przede wszystkim Strażacy z Państwowej Wojewódzkiej i Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy każdego roku u św. Floriana wypraszają błogosławieństwo dla swojej trudnej pracy i w ten sposób rozpoczynają świętować doroczny Dzień Strażaka. Zapraszamy wszystkich parafian, niechaj ta uroczystość złączy nas we wspólnej modlitwie ku czci naszego patrona św. Floriana Męczennika. Po tej mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna na Plac Matejki pod pomnik Grunwaldzki i z powrotem do kościoła. Bardzo prosimy asysty na procesje do obrazów i feretronów. W ten sposób chcemy zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do Kościoła i Parafii. Wieczorem o godz. 18.30 Mszę św. odprawi nasz rodak Ks. dr Jacek Pietruszka, który w tym roku świętuje srebrny Jubileusz kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym roku, chcemy dziękować św. Florianowi, za wstawiennictwo i wyproszenie Błogosławieństwa Bożego przy remoncie naszej bazyliki. W ciągu ostatnich dwóch lat udało nam się odnowić zewnętrzną elewacje. Obecnie nasz Kościół nabrał blasku. Została dobrze dobrana kolorystyka z figurą św. Floriana we frontowej części, oraz odnowiona scena golgoty z tyłu bazyliki, a kopuły bocznych kaplic zostały pokryte nową, miedzianą blachą. Było to możliwe dzięki ofiarności parafian i wiernych modlących się w naszym Kościele, a także częściowej dotacji ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Wszystkim, którzy swoimi modlitwami i ofiarami wspierali remont serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także pracownikom Firmy Konserwatorskiej AC Piotrowski – Kossakowski za terminowe i solidne wykonanie remontu. Remont, został już prawie rozliczony i na razie długów już nie mamy…Trwają jeszcze drobne prace przy krypcie od strony północnej, w której była stara kotłownia. Te pomieszczenia będą odnowione…. Remont Bazyliki to jest nasza wspólna radość…. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy… Bóg zapłać.

5. W liturgii, w tym tygodniu, będziemy jeszcze wspominać: w poniedziałek – św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła – w czwartek św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, w piątek – św. Apostołów Filipa i Jakuba.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesioną z czwartku.

7. Msza św. dla maturzystów będzie we wtorek 3 maja o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej, zachęcamy do wspólnej modlitwy młodzież, która w tym roku zdaje egzamin maturalny.

8. Wszystkim, życzymy na dzisiaj i cały świąteczny tydzień… opieki Matki Bożej i św. Floriana … Szczęść Boże.