PL

PL

6 Niedziela Wielkanocna

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesioną z czwartku. Od jutra do środy w naszych świątyniach będą dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne dni krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych będziemy się modlić, by Bóg zachował nas od klęsk żywiołowych i o dobre urodzaje, aby nikomu w Polsce i na Świecie nie zabrakło pożywienia.

1. Dzisiaj w naszej Bazylice jest I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu. Wszystkim dzieciom, życzymy wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem, którego dzisiaj po raz pierwszy przyjęły w Komunii św. Rodzicom dziękujemy za troskę o religijne wychowanie swoich dzieci, dziękujemy za udział w przygotowaniu Kościoła na tę uroczystość. Bóg zapłać.

2. O godz. 15.00 dzisiaj w naszej Bazylice Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i ok. 16.00 nabożeństwo majowe. W tygodniu, majówka po wieczornej Mszy św.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesioną z czwartku. Od jutra do środy w naszych świątyniach będą dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. /dawne dni krzyżowe/. Podczas nabożeństw majowych będziemy się modlić, by Bóg zachował nas od klęsk żywiołowych i o dobre urodzaje, aby nikomu w Polsce i na Świecie nie zabrakło pożywienia.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
– czwartek – wspomnienie św. Grzegorza VII papieża,
– W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził nasz Ks. Proboszcz, Dziekan, Prałat i Prepozyt. Z tej okazji życzymy Ks. Proboszczowi obfitości Bożych łask, zdrowia opieki Matki Najświętszej i patrona św. Grzegorza na dalsze lata posługi w naszej wspólnocie parafialnej. We czwartek o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę św. imieninową zamówioną od wspólnot parafialnych i spoza parafii.
– w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

5. W piątek 26 maja – Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za nasze Mamy, dla żyjących prośmy o zdrowie i Boże błogosławieństwo. A za zmarłe nasze Matki módlmy się o dar nieba dla nich.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, obfitych darów i Bożego błogosławieństwa na najbliższe dni…. Szczęść Boże.

7. Dzisiaj z nami modlą się Siostry Niepokalanki, Misjonarki z Kamerunu. O swojej pracy i potrzebach, Siostry opowiedzą nam w kilku zdaniach….