PL

PL

6 Niedziela Wielkanocna

Od soboty będą nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa.

1. Dziś w naszej Bazylice o godz. 12.15 będzie odprawiał Mszę św. nowo wyświęcony Kapłan z Archidiecezji Warszawskiej Ks. Marek Ruciński. Ks. Marek pochodzi z gór, z okolic Łącka. Jego pragnieniem było, aby pierwszą Mszę św. w swoim życiu kapłańskim odprawić w Bazylice św. Floriana. Po Mszy Św. Ks. Neoprezbiter udzieli nam Prymicyjnego Błogosławieństwa. W modlitwach polecajmy Jego kapłańska posługę.
Dziś o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i nabożeństwo majowe. W tym tygodniu kończy się miesiąc maj, nabożeństwa majowe będą jeszcze do piątku… Od soboty będą nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa.

2. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca czerwca. O godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie.

3. W sobotę, Księża odwiedzą chorych w domu. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje i za kraje głodujące.

5. W piątek Liturgiczne Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w Kościele OO. Karmelitów na Piasku.

6. Dzisiaj 26 maja – Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy serdeczne życzenia, a w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo. Pamiętajmy także o naszych zmarłych Mamach.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…. Szczęść Boże.

8. Wspólnota JASPIS z Parafii Zesłania Ducha św. w Krakowie organizuje pomoc dla Domów Dziecka. Tym razem chcą wesprzeć Dom Dziecka z ul. Piekarskiej prowadzony przez S. Szarytki. Młodzież ze Wspólnoty o swojej akcji sama nam opowie…