PL

PL

6 Niedziela Wielkanocna

Bardzo dziękujemy za udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Floriana. Dziękujemy parafianom i gościom oraz licznie zgromadzonym Strażakom z Wojewódzkiej i Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, były także delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych z Województwa Małopolskiego. Bóg zapłać wszystkim, którzy się włączyli w przygotowanie i przeżywanie naszych uroczystości. Ufamy, że św. Florian będzie się wstawiał za nami i wypraszał u Boga potrzebne łaski.

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o 15.15. W dni powszednie Majówki odprawiamy po Mszy św. wieczornej.

 

2. Bardzo dziękujemy za udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Floriana. Dziękujemy parafianom i gościom oraz licznie zgromadzonym Strażakom z Wojewódzkiej i Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, były także delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych z Województwa Małopolskiego. Bóg zapłać wszystkim, którzy się włączyli w przygotowanie i przeżywanie naszych uroczystości. Ufamy, że św. Florian będzie się wstawiał za nami i wypraszał u Boga potrzebne łaski.

 

3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– w poniedziałek liturgiczne święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
– w środę 8 maja Uroczystość ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. Jest to dzień imienin naszego Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, otoczmy Go w tym dniu serdeczna modlitwą. Składamy życzenia wszystkim którzy noszą imię św. Stanisława.

 

4. W miesiącu maju pamiętajmy o modlitwie do Matki Bożej na nabożeństwach majowych w kościele, wspomnijmy także piękną starą tradycje śpiewu litanii i pieśni do Matki Bożej w rodzinach i przy kapliczkach przydrożnych.

 

5. W czwartek będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w prace charytatywną wobec biednych i samotnych parafian.

 

6. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesioną z czwartku.

 

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli…, a na cały tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej … SZCZĘŚĆ BOŻE