PL

PL

6 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu Ks. Biskup Jan Szkodoń rozpocznie Kanoniczną Wizytację naszej parafii.

1. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00. Później jak zwykle o 15.15 Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy we wtorek: świętych Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa, Patronów Europy. W tym dniu wspominamy także św. Walentego, kapłana, patrona zakochanych. Ponieważ w naszej bazylice jest ołtarz poświęcony św. Walentemu, z tej racji zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.15 młode małżeństwa. Specjalne zaproszenia wysłaliśmy do małżonków, którzy w naszym kościele zawierali Sakrament Małżeństwa w 2016 roku… Zapraszamy na to nabożeństwo także wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa.

3. Jak już informowaliśmy, w tym tygodniu Ks. Biskup Jan Szkodoń rozpocznie Kanoniczną Wizytację naszej parafii. W ramach wizytacji, Ks. Biskup będzie odwiedzał Domy Sióstr zakonnych, klasztory, Szkoły i Przedszkola, nawiedzi także Więzienie przy ul. Montelupich. Będzie także spotykał się z Grupami i Wspólnotami, które działają i spotykają się przy naszej Parafii. W czwartek o godz. 14.00 Ks. Biskup odprawi Mszę św. dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, później będzie spotkanie w salce. W sobotę o godz. 17.00 ks. Biskup chce się spotkać z Zespołem Charytatywnym, z Kręgami Rodzin, Parafialną Radą Duszpasterską i przedstawicielami Żywego Różańca. Spotkanie będzie na plebanii. Bardzo serdecznie zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie Wizytacji i powitanie ks. Biskupa w naszej Bazylice w najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 18.30. Dobrze się składa, bo w tym dniu wypada IV rocznica śmierci długoletniego proboszcza Śp. Ks. prałata Jana Czyrka. Będziemy się modlić także za księży pracujących w naszym kościele: Ks. Prof. Jan Kracika i Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego także za zmarłych z naszych rodzin. Główny dzień wizytacji to przyszła niedziela 19 lutego. Na wszystkich Mszach św. ks. Biskup skieruje do nas słowo pozdrowienia i udzieli nam pasterskiego błogosławieństwa. Po zakończeniu Mszy św. małżonkowie będą mogli podchodzić na indywidualne błogosławieństwo ks. Biskupa. Wizytacja zakończy się we wtorek przyszłego tygodnia, 21 lutego na Mszy św. o godz. 18.30 w czasie, której ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży Klas III Gimnazjum. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa i naszej parafii na czas Wizytacji Kanonicznej. Tę prośbę kierujemy do wszystkich parafian, a szczególnie do chorych i samotnych. Dokładny program Wizytacji Ks. Biskupa w naszej Parafii jest wywieszony na Tablicy Ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

4. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy na każdy dzień tygodnia, Bożego błogosławieństwa…Szczęść Boże