PL

PL

6 Niedziela Zwykła

W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz.18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych – jako nasza jałmużna postna.

1. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00. Później jak zwykle Msza św. o 15.15. Dzisiaj ta Msza św. będzie odprawiana w intencji młodych małżeństw, które w 2017 roku zawierały Sakrament małżeństwa w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy młodych małżonków ze swoimi rodzinami, by modlić się o Boże błogosławieństwo…. Na zakończenie będzie możliwość uczczenia Relikwii św. Walentego patrona zakochanych a małżonkowie otrzymają specjalne błogosławieństwo i okolicznościowe pamiątki Zapraszamy na to nabożeństwo także wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa.

2. Dzisiaj 11 lutego, liturgiczne wspomnienie Matki Boże z Lourdes i XXVI Światowy Dzień Chorego. U naszych sąsiadów na ul. św. Filipa u Księży Misjonarzy Uroczystości odpustowe…. Główna Suma o godz. 12.00 z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

3. W najbliższy wtorek 13 lutego zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz.18.00 , który w ramach Nowenny przed 100-tna rocznicą Odzyskania Niepodległości przez 9 miesięcy będziemy odmawiać w naszej Bazylice za Ojczyznę. W każdym miesiącu po modlitwie różańcowej będzie Msza św. w intencji Ojczyzny z okolicznościowym kazaniem. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej ważnej modlitwie za Polskę i za tych, którzy walczyli o niepodległość.

4. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W wielu parafiach odbywa się 40-godzinne Nabożeństwo. Z tej racji, że w naszym Kościele jest Całodzienna Adoracja, dlatego zachęcamy w tych dniach do szczególnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. W poniedziałek i we wtorek na rozpoczęcie i na zakończenie Adoracji, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach: o ducha pokuty i o trzeźwość w rodzinach.

5. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz.18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych – jako nasza jałmużna postna.

6. W Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.00. Już w najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 18.00.

7. W pierwszych dniach Wielkiego Postu, Ks. Adam Boniecki będzie głosił w naszej Bazylice Nauki Rekolekcyjne. Pierwsza nauka w Środę Popielcową po Mszy św. o 18.30, a następnie w czwartek, piątek i sobotę po Mszy o godz. 9.00 rano i wieczorem po Mszy św. o 18.30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

8. W naszej Bazylice będą jeszcze drugie Rekolekcje Wielkopostne w tradycyjnym terminie tj. w V tygodniu Wielkiego Postu. Więcej informacji podamy później.

9. W czwartek o godz. 14.00 w naszej Bazylice będzie dodatkowa Msza Św. w intencji Kolejarzy i wszystkich Pracowników Spółki Przewozy Regionalne.. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Serdecznie zapraszamy.

10. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy Bożego błogosławieństwa, na każdy dzień tygodnia. Dzieciom i Młodzieży życzymy dobrego wypoczynku na czas ferii zimowych. Szczęść Boże