PL

PL

6 Niedziela Zwykła

18 lutego wypada 6. rocznica śmierci Ks. prałata Jana Czyrka, długoletniego proboszcza tej parafii.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, Później Msza św.

2. Jutro 18 lutego wypada 6. rocznica śmierci Ks. prałata Jana Czyrka, długoletniego proboszcza tej parafii. Zapraszamy na Mszę w Jego intencji, jutro wieczorem o godz. 18.30.

3. W najbliższy czwartek o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. z udziałem Kolejarzy a po mszy św. spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

4. W tym tygodniu, w piątek liturgiczne święto Katedry Św. Piotra Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika.

5. Zapraszamy Osoby chętne do czytania Słowa Bożego na Mszach św. w niedziele. Bardzo często się zdarza się, że kapłani sami wykonują to czytanie… Udział i pomoc świeckich jest bardzo cenna i ważna w liturgii. To świadczy o naszym zaangażowaniu w modlitwę i uwielbienie Boga. Wystarczy przed Mszą św. w zakrystii zgłosić chęć czytania i tam można przygotować się do czytania. Bardzo serdecznie zachęcamy.

6. Trwają zapisy do Przedszkola Sióstr Szarytek. Dokładne informacje dla zainteresowanych w gablotce przy wejściu do Bazyliki i u Sióstr w Przedszkolu przy ul. Warszawskiej 6.

7. Dzisiaj zbierają ofiary do puszek Przedstawiciele Hospicjum ALMA SPEI, którzy pomagają dzieciom chorym na raka. O swojej działalności powiedzą nam w kilku zdaniach.

8. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa, dobrego wypoczynku w gronie rodzinnym i opieki Matki Bożej na każdy dzień nowego tygodnia Szczęść Boże.