PL

PL

6 Niedziela Zwykła

We wtorek 18 lutego, przypada pierwsza rocznica śmierci długoletniego, byłego proboszcza naszej parafii śp. Ks. prałata Jana Czyrka. O godz. 18.00 przedstawiciele Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową za ks. Prałata. O godz. 18.30 w Jego intencji będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana. Jeden z kapłanów będzie odprawiał intencje zamówioną przez Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich, którym ks. Prałat się opiekował. Po Mszy św. w kaplicy św. Anny, gdzie znajduje się krypta, w której spoczywa zmarły ks. Prałat Jan Czyrek, odmówimy żałobne modlitwy. Serdecznie zapraszamy parafian, we wtorek na wieczorną Mszę św.   

1. Dzisiaj przy relikwiach św. Walentego i bł. Jana Pawła II na Mszy św. o 15.15 będziemy się modlić za małżonków, którzy zawarli Sakrament Małżeństwa w naszej bazylice w roku 2013. Wspólnie, chcemy także modlić się za studentów, młodzież, narzeczonych i zakochanych. Po Mszy św. będzie muzyczny koncert pt. „Śladami Miłości” dedykowany wszystkim zakochanym, w wykonaniu zespołu „CYNAMON” założonego przez młodzież, absolwentów z X LO. Koronka do Bożego Miłosierdzia jak w każdą niedzielę o godz. 15.00.

 

2. We wtorek 18 lutego, przypada pierwsza rocznica śmierci długoletniego, byłego proboszcza naszej parafii śp. Ks. prałata Jana Czyrka. O godz. 18.00 przedstawiciele Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową za ks. Prałata. O godz. 18.30 w Jego intencji będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana. Jeden z kapłanów będzie odprawiał intencje zamówioną przez Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich, którym ks. Prałat się opiekował. Po Mszy św. w kaplicy św. Anny, gdzie znajduje się krypta, w której spoczywa zmarły ks. Prałat Jan Czyrek, odmówimy żałobne modlitwy. Serdecznie zapraszamy parafian, we wtorek na wieczorną Mszę św.    

 

3. W czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy.

 

4. W sobotę wypada liturgiczne Święto Katedry św. Piotra apostoła.

 

5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.  Szczęść Boże.