PL

PL

7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

W przyszłą niedziele Uroczystość Zesłania Ducha św. W tym dniu razem z młodzieżą chcemy modlić się o dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Zapraszamy młodzież do naszej Bazyliki za tydzień na Mszę św. o godz. 9.30 w czasie, której zostaną przedstawione Symbole Światowych Dni Młodzieży, które będą towarzyszyć młodym w oczekiwaniu na to wyjątkowe wydarzenie. W najbliższych dniach, młodzież otrzyma indywidualne zaproszenie na Mszę św. i spotkanie w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich młodych, bo w ten sposób chcemy rozpocząć przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Dniu Dziecka, będziemy modlić się o dobre i szczęśliwe dzieciństwo dla wszystkich dzieci.
O godz.15.15, jak zwykle Msza św., a później pierwsze Nabożeństwo Czerwcowe.
W ciągu tygodnia, nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, będą po wieczornej Mszy św. – Zapraszamy. Podczas nabożeństw w tym tygodniu będą odmawiane modlitwy w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha św. Dzisiaj, jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca, po nabożeństwie popołudniowym.

2. We wtorek, w liturgii wspomnienie świętych męczenników z Ugandy: Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek św. Bonifacego biskupa i męczennika.

 

3. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca czerwca. Msza św. z litanią do Serca Pana Jezusa o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla młodzieży o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi w I piątek rano, podczas Mszy św. do godz. 9.30 i wieczorem od godz. 17.00.

4. W najbliższą sobotę odwiedzimy Chorych w domu z Sakramentami Świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii..

 

5. W przyszłą niedziele Uroczystość Zesłania Ducha św. W tym dniu razem z młodzieżą chcemy modlić się o dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Zapraszamy młodzież do naszej Bazyliki za tydzień na Mszę św. o godz. 9.30 w czasie, której zostaną przedstawione Symbole Światowych Dni Młodzieży, które będą towarzyszyć młodym w oczekiwaniu na to wyjątkowe wydarzenie. W najbliższych dniach, młodzież otrzyma indywidualne zaproszenie na Mszę św. i spotkanie w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich Młodych, bo w ten sposób chcemy rozpocząć przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Gdyby ktoś z młodzieży, był dzisiaj w Kościele i chciał zabrać zaproszenie na przyszłą niedzielę dla siebie i kolegów ze swojej ulicy to serdecznie zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

 

6. Koncert Chóru Cantata z Politechniki Krakowskiej w połączeniu z Chórem z Norwegii – będzie środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy..

 

7. Nowy numer Gazetki HIT w cenie 2 zł. Do nabycia w zakrystii i w tyle kościoła – wiele ciekawych i nowych informacji – Fenomen Franciszka Papieża. Zachęcamy.

 

8. Kolejny wykład na temat Dokumentów Papieskich będzie w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. Tym razem Ks. prof. Marcin Cholewa przybliży nam encyklikę Jana Pawła II papieża – FIDES ET RATIO”. Serdecznie zapraszamy..

 

9. Dzisiaj, w kolejne Święto Dziękczynienia, przy wszystkich kościołach w Polsce są zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Ofiary w naszym kościele można składać do skarbony za ławkami w tyle kościoła.

 

10. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień, błogosławieństwa Bożego. Nich Jezus Miłosierny ubogaca naszą wiarę, a nowy Święty Jan Paweł II wstawia się za nami. ….. Szczęść Boże.