PL

PL

7 Niedziela Zwykła

We wtorek wieczorem zakończenie wizytacji na Mszy św. o 18.30, w czasie, której będzie Bierzmowanie młodzieży klas III Gimnazjum, Młodzież przez trzy lata przygotowywała się przy naszej parafii do tego sakramentu.

1. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00. Później jak zwykle o 15.15 Msza św.

2. Dzisiaj w ramach Wizytacji Kanonicznej naszej parafii Ks. Biskup Jan Szkodoń po każdej Mszy św. kieruje do nas swoje słowo pozdrowienia i udziela Pasterskiego Błogosławieństwa. Wszystkim, którzy tego pragną będzie udzielał Indywidualnego błogosławieństwa. Po Mszy św. prosimy podchodzić do stopnia komunijnego.

3. Jutro i we wtorek ks. Biskup będzie dalej odwiedzał pozostałe grupy parafialne oraz Szkoły i Przedszkola. We wtorek wieczorem zakończenie wizytacji na Mszy św. o 18.30, w czasie, której będzie Bierzmowanie młodzieży klas III Gimnazjum, Młodzież przez trzy lata przygotowywała się przy naszej parafii do tego sakramentu. Już dzisiaj bardzo dziękujemy ks. Biskupowi za trud wizytacji w ramach, której odwiedza wszystkie Domy Zgromadzeń i Sióstr Zakonnych, Grupy duszpasterskie, chorych w domach rodzinnych, w Domu Opieki Społecznej Dom Helclów, Więźniów w Areszcie na Montelupich. Ta wizytacja, która rozpoczęła się już 31 stycznia, po przez posługę Biskupa, Następcy Apostołów, na pewno pomogła zrozumieć nasza wzajemną więź z Kościołem, a udzielane Błogosławieństwo jest umocnieniem naszej wiary i nadziei.

4. W poniedziałek wieczorem zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej parafii. Przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych związanych z naszym Kościołem. Św. Floriana, bo ku jego Czci została wybudowana ta świątynia zaraz po przywiezieniu relikwii w 1184 r. Przez wstawiennictwo Bł. Wincentego Kadłubka, który konsekrował po wybudowaniu nasz pierwszy kościół w 1216 r. Także św. Jan Kanty, jako Kanonik naszej Kapituły był związany Kolegiatą. W tym kościele, jako wikariusz pracował św. Jan Paweł II i także bł. Ks. Władysław Bukowiński Apostoł Kazachstanu, beatyfikowany nie dawno. Też był związany z nasza świątynia, która nawiedzał, gdy przybywał do Polski. W tym roku, przy okazji wizytacji Ks. Biskupa, bardziej sobie uświadamiamy, że w naszej Bazylice chodzimy po śladach ŚWIETYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH. Jutro przy relikwiach naszych Patronów, będziemy się modlić za naszą Parafię. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o 18.30.

5. Za tydzień SS. Niepokalanki z Ukrainy będą zbierały Ofiary na pomoc rodzinom parafii, w której pracują.

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy, Bożego błogosławieństwa, na każdy dzień tygodnia… Szczęść Boże