PL

PL

7 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu I Piątek miesiąca marca. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00. wieczorem o godz. 18.30. i dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o 17.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30. i wieczorem od 17.00 do 19.00.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, później Msza święta

2. Przypominamy, że w naszej Bazylice w każdym tygodniu w dni powszednie odbywają szczególne modlitwy i nowenny z możliwością uczczenia relikwii świętych:
– w poniedziałek rano o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30 po Mszy św. nowenna i modlitwy do św. Floriana, patrona naszej parafii. Wtedy też są czytane prośby i podziękowania za wstawiennictwem św. Floriana przesyłane drogą internetową. W pierwszy poniedziałek miesiąca wieczorem Siostry Nazaretanki zapraszają i prowadzą modlitwę w intencji rodzin naszej parafii.
– we wtorek wieczorem po wieczornej Mszy św. jest nowenna i modlitwy do św. Antoniego
– w środę tradycyjnie o 18.30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a później Msza św. zbiorowa do której można zgłaszać nasze intencje za żyjących np. w rocznice urodzin, z okazji imienin, czy o zdrowie lub inne sprawy naszego życia.
– w czwartek po wieczornej Mszy św. modlimy się i przedstawiamy prośby przez wstawiennictwo św. Jan Pawła II.
– w piątek wieczorem jest Msza św. zbiorowa za zmarłych. Do tej Mszy św. możemy zgłaszać zmarłych z naszych rodzin, nawet w ostatniej chwili, jeśli nie zdążymy zamówić intencji Mszy św. indywidualnej.
Jeśli ktoś ma intencje specjalne, rodzinne, czy rocznicy za zmarłych to trzeba koniecznie takie intencje wcześniej zarezerwować w księdze mszalnej. Jeśli są wszystkie terminy zajęte, księża nie mogą bez specjalnych powodów odprawiać drugiej Mszy św., takie są wymagania Prawa Kanonicznego… prosimy o zrozumienie.

3. W tym tygodniu I Piątek miesiąca marca. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00. wieczorem o godz. 18.30. i dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o 17.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30. i wieczorem od 17.00 do 19.00.

4. W sobotę Msza św. oraz Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie. W sobotę po Nabożeństwie zmiana tajemnic żywego Różańca.

5. W najbliższą środę po Mszy św. o 18.30. Spotkanie w zakrystii chłopców chętnych do posługi ministranta w naszej Bazylice. Zapraszamy chętnych już od 3 klasy szkoły podstawowej.

6. Chorych w domu, księża odwiedzą w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Fundacja OO. Kapucynów „Kapucyni i Misje” prowadzi akcję charytatywną “Wyślij pączka do Afryki” 2019 roku, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Szczegóły na plakacie.

8. W imieniu Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych oraz Stowarzyszenia „Abraham i Sara” informujemy o organizowanym przez Wspólnotę Ogólnopolskim Dniu Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych, który odbywa się pod patronatem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej: informacje na plakacie.

9. Urząd Miasta Kraków we współpracy z wydawnictwem Medycyna Praktyczna uruchomił program teleopiekuńczy wspierający osoby starsze i niesamodzielne. Pragną przekazać kolportaż dostępnych materiałów z tego projektu. Materiały do zabrania przy wejściu z Bazyliki.

10. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, Błogosławieństwa Bożego i na każdy dzień Szczęść Boże.