PL

PL

8 Niedziela Zwykła

W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz. 18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.

1. Dzisiaj, jak w każdą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. We wtorek zakończyła się Wizytacja kanoniczna naszej parafii. Ks. Biskup Jan Szkodoń na zakończenie podziękował wszystkim za udział w spotkaniach z Nim. Wskazania powizytacyjne otrzymamy w późniejszym czasie. Na dwie sprawy zwrócił uwagę Ks. Biskup. Pierwsza to lektorzy i ministranci. Skoro w naszej parafii jest ich tak niewielu, to prośba, aby świeccy dorośli mężczyźni, młodzieńcy, studenci oraz dziewczęta, kobiety podjęli posługę czytania Pisma św. w niedziele na mszach św. Taka praktyka jest w wielu Kościołach i to też pomaga w przeżywaniu Mszy św. To jest zadanie świeckich wiernych. Dlatego bardzo prosimy chętnych, aby zgłaszać się do zakrystii i zapisać się na następne niedziele do czytania. W Wielkim Poście będziemy o tym przypominać, abyśmy także w naszym koście wprowadzili tę piękna praktykę zaangażowania wiernych do liturgii Mszy św. Druga sprawa. To jubileuszowy rok 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. W orędziu Maryja prosi Odmawiajcie Różaniec. Zapraszamy do włączenia się w Żywy Różaniec, który polega na odmawianiu codziennie dziesiątki Różańca. 20 Osób tworzy jedną RÓŻĘ. Mamy wiele spraw w rodzinach, które chcemy polecać w modlitwie Panu Bogu. Różaniec jest najcenniejsza praktyką modlitwy. Można podjąć decyzje na miesiąc dwa, a później może zdecydować do końca tego roku. To też dobra okazja, aby od początku Wielkiego Postu podjąć tę krótką modlitwę na Różańcu.. Zapisy do udziału w Żywym Różańcu, w zakrystii. Będziemy o tym przypominać w kolejne niedziele Wielkiego Postu.

3. Od Jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W wielu parafiach odbywa się 40-godzinne Nabożeństwo. Z tej racji, że w naszym Kościele jest Całodzienna Adoracja, dlatego zachęcamy w tych dniach do szczególnej modlitwy. W poniedziałek i we wtorek na rozpoczęcie i na zakończenie Adoracji, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach: o ducha pokuty i o trzeźwość w rodzinach.

4. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz. 18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych – jako nasza jałmużna postna.

5. W Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.00.

6. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca marca. Mszę św. wotywne w piątek o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30. Doga krzyżowa będzie o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na to piękne pasyjne nabożeństwo.

7. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Poczęciu N. M. P. Zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w swojej rodzinie.

8. Chorych w domu, kapłani odwiedzą z sakramentami świętymi w najbliższa sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. W sobotę 4 marca obchodzimy Liturgiczne Święto Św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Szczególnie pozdrawiamy Ks. Kazimierza Lenarta naszego rodaka. Życzymy ks. Kazimierzowi zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i opieki Św. Patrona. Dziękujemy ks. Kazimierzowi za pomoc w pracy duszpasterskiej w naszym Kościele.

10. Wszystkim obecnym i Waszym Rodzinom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.