PL

PL

8 Niedziela Zwykła

W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorne o godz. 18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. tradycyjnie będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych – jako nasza jałmużna postna.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca marca, po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez kapłana, a później możliwość osobistej modlitwy w ciszy do rozpoczęcia następnej Mszy św. W wielu parafiach odbywają się 40-godzinne Nabożeństwa. W naszym Kościele jest Całodzienna Adoracja, dlatego nie organizujemy już dodatkowego nabożeństwa, ale zachęcamy już dzisiaj i w najbliższe dni do szczególnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W poniedziałek i we wtorek na rozpoczęcie i na zakończenie Adoracji, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach: o ducha pokuty i o trzeźwość w rodzinach.

2. Dzisiaj o godz. 15,00, tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

3. Jutro 4 kwietnia jest Liturgiczne Święto ku czci św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Archidiecezji. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Szczególnie pozdrawiamy Ks. Kazimierza Lenarta naszego rodaka. Życzymy Mu zdrowia, wszelkich potrzebnych darów Bożych i opieki Św. Patrona na każdy dzień.

4. U OO. Reformatów na ul. Reformackiej w Sanktuarium Św. Kazimierza już dzisiaj o godz. 16.15 będzie Msza św. Odpustowa ku czci św. Kazimierza.

5. W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorne o godz. 18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. tradycyjnie będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych – jako nasza jałmużna postna.

6. W Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.00. Już w najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 18.00.

7. W piątek 8 marca w Kościele św. Marka o godz. 18.00 będzie konferencja przybliżająca postać błogosławionego Michała Giedrojcia, zakrystianina z Kościoła Św. Marka żyjącego w XV w. Po konferencji będzie Msza św. o 18.30 przy relikwiach i grobie bł. Michał Giedrojcia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

8. W najbliższą sobotę o godz. 11.30 w naszej Bazylice Klerycy Krakowskiego Seminarium Duchownego, rocznik III i IV przyjmą posługę LEKTORA i AKOLITY. Są to kolejne stopnie w formacji seminaryjnej przyszłych kapłanów. Mszy św. i Obrzędom będzie przewodniczył ks. bp Janusz Mastalski. Dla nas wszystkich będzie to okazja do modlitwy za Seminarium Duchowne naszej Archidiecezji.

9. Na kolejne dni tego tygodnia, wszystkim obecnym i Waszym rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.