8 Niedziela Zwykła

W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz.18.30 i o 20.00.  W środę popielcową obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych –  jako nasza jałmużna postna.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą ofiarujemy jako  przebłaganie  za grzechy i o trzeźwość w naszych rodzinach.   O godz. 15.15 tradycyjnie Msza św..

 

2. W poniedziałek i we wtorek o godz. 18.00 będą modlitwy przebłagalne za grzechy i  o  trzeźwość w naszej ojczyźnie.

 

3. We wtorek liturgiczne Święto Św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Szczególnie modlitwom polecamy naszego rodaka ks. Kazimierza Lenarta z ul. Szlak. Życzymy ks. Kazimierzowi zdrowia i szczególnej opieki swojego patrona. Szczęść Boże. Dzisiaj o godz. 12.15 odprawimy  Msze św. w int. ks. Kazimierza.

 

4. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz.18.30 i o 20.00.  W środę popielcową obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych –  jako nasza jałmużna postna.

 

5. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie kolejny wykład na temat dokumentów Jana Pawła II. Tematem będzie Encyklika Laborem Exercens. Wykład wygłosi ks. Prof. Dariusz Krok z Uniwersytetu Jana Pawła II, Serdecznie zapraszamy.

 

6. W Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi  Krzyżowej i Gorzkich Żalach.  Droga Krzyżowa w naszej Bazylice będzie w każdy piątek przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00  zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele      o godz. 16.00.  Już dzisiaj bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych Wielkiego Postu.

 

7. W tym tygodniu modlimy się o trzeźwość naszego narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Zachęcamy do takiej modlitwy w tych najbliższych dniach przed Najświętszym Sakramentem, szczególnie w czasie całodziennej adoracji w naszym kościele, która trwa w dni powszednie do godz. 9.30  do 18.30 i w niedziele od 13.00 – 15.15.

 

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na Wielki Post. Będzie to czas wyjątkowy, w którym mamy przygotować się  do Kanonizacji naszego rodaka bł. Jana Pawła II papieża. Życzymy Błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.