PL

PL

9 Niedziela Zwykła

W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

1. W naszej parafii, z racji przeżywanej w czwartek Uroczystości Bożego Ciała, dzisiaj o godz. 11.00 Uroczysta Suma, a później procesja Eucharystyczna ulicami parafii do czterech ołtarzy. Wracamy do starej tradycji, Procesji Kleparskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Niech to będzie okazja do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyznania naszej wiary. W ciągu tygodnia, Oktawa Bożego Ciała do czwartku. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. procesja wokół Kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek uroczysta Msza św. z procesją, a po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców z dziećmi…. Dzisiaj Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczy Ks. dr Jacek Pietruszka, nasz rodak W tym roku ks. Jacek świętuje Srebrny Jubileusz – 25-lecie święceń kapłańskich. Dostojnemu Jubilatowi Ks. Jackowi serdeczne gratulujemy i życzymy, aby nadal w życiu kapłańskim towarzyszyło Mu Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej…

2. Dzisiaj jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, i nabożeństwo majowe po mszy św. o 15.15.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– we wtorek Liturgiczne Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny,
– w środę wspomnienie św. Justyna, męczennika
– w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości, w piątek nie ma postu.
– W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Msze św. wotywne jak zwykle, w piątek o 8.00 i 18.30, dodatkowa o godz. 17.30. W piątek okazja do spowiedzi rano do 9.30 oraz wieczorem od godz. 17.00.

5. W sobotę rano na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka i wszystkie rodziny, które modlą się o dar potomstwa.

6. Do chorych w domu z sakramentami św. udajemy się w sobotę 4 czerwca. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. W naszej Ojczyźnie od kilku już lat Pierwszą niedzielę czerwca przeżywamy, jako Święto Dziękczynienia. W tym roku Przedstawiciele Akcji Humanitarnej będą zbierać ofiary na pomoc w doprowadzeniu wody w krajach misyjnych, tam gdzie panuje susza….

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym Rodzinom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.. Prosimy.. Niech nam Pan Bóg Błogosławi…