PL

PL

9 Niedziela Zwykła

Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, od jutra każdego dnia procesja po wieczornej Mszy św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy asysty i dzieci do sypania kwiatów.… W Czwartek na Mszy św. wieczornej zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesja i dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.

1. Przeżywamy dzisiaj podniosłe wydarzenie – Pan Jezus w znaku obrazu „ Jezu Ufam Tobie” nawiedza naszą parafie. Po każdej Mszy św. okazja do osobistej modlitwy, można też oddać cześć relikwiom św. św.. Faustyny i Bł. Jana Pawła II, które są wystawione przy bocznym ołtarzu. Zachęcamy także do wpisów do Pamiątkowej Księgi Nawiedzenia, gdzie można umieścić swoje intencje, przeżycia i postanowienia….. Dzisiaj na godz. 12.15 zapraszamy wszystkich chorych samotnych na Msze św. i spotkanie z Jezusem Miłosiernym. O godz. 15.00 będzie uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce Msza św. .i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Ok, 16.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w łączności Papieżem Franciszkiem w Roku Wiary. Taka wspólna chwila modlitwy z Ojcem Świętym będzie we wszystkich kościołach na całym świecie. Ok godz. 17.30 pożegnamy Obraz i Relikwie i w procesji odprowadzimy do samochodu kaplicy, by mógł być przewieziony do następnego dekanatu Kraków Kazimierz. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej modlitwie nawiedzenia serdecznie gratulujemy, a tym którzy się angażowali i służyli pomocą serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

 

2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, od jutra każdego dnia procesja po wieczornej Mszy św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy asysty i dzieci do sypania kwiatów.… W Czwartek na Mszy św. wieczornej zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesja i dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.

 

3. W tym tygodniu I Piątek Miesiąca, wypada także Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – jest to światowy dzień modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Okazja do spowiedzi w I piątek, rano podczas Mszy św. do godz. 9.30 i wieczorem od godz. 18.00.

 

4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

5. Jak już informowaliśmy w przyszłą niedzielę w Łagiewnikach o godz. 10.00 odbędzie się beatyfikacja dwóch sióstr: założycielki SS. Prezentek – Matki Zofii Czeskiej i założycielki SS. Serafitek – S. Małgorzaty Łucji Szewczyk. Ks. Kardynał zaprasza do udziału w tym ważnym wydarzeniu w życiu naszej Archidiecezji.

 

6. Dzisiaj we wszystkich kościołach są zbierane ofiary na budowę Centrum Bl. Jana Pała II w Łagiewnikach. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Ofiary można składać do skarbonki za ławkami w tyle kościoła.

 

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień, błogosławieństwa Bożego. nich Jezus Miłosierny ubogaca nasza wiarę a św. S. Faustyna i Bł . Jan Paweł II wstawiają się za nami. ….. Szczęść Boże.