PL

PL

Dialogi z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim

W roku 2018 „Dialogi” będą miały miejsce w Kolegiacie Akademickiej św. Anny (ul. Św. Anny 11) oraz w czterech wybranych kościołach Krakowa: Świętego Brata Alberta (os. Dywizjonu 303 nr 63), NMP z Lourdes (ul. Misjonarska 37), MB Różańcowej (Piaski Nowe, ul. Nowosądecka 41) oraz Bazylice oo. Dominikanów (ul. Stolarska 12).

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na „Dialogi”, czyli cykl tematycznych spotkań z wiernymi. Najbliższe będzie poświęcone tematowi: „Co to znaczy mieć relację z Bogiem?” i odbędzie się 18 stycznia (czwartek) o godz. 20.15 w Kolegiacie Akademickiej św. Anny. Informacje szczegółowe na plakatach i stronie internetowej www.dialogi.pl.

Czym są „Dialogi” Arcybiskupa?

„Dialogi” to cykl tematycznych spotkań Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z wiernymi, ale także ze wszystkimi zainteresowanymi. To okazja do rozwiania wątpliwości i lepszego poznania Kościoła. Spotkania rozpoczynają katechezy na wybrany w danym miesiącu temat, następnie Metropolita odpowiada najpierw na nadsyłane wcześniej pytania, a potem na te zadawane „na żywo”. W roku 2018 „Dialogi” będą miały miejsce w Kolegiacie Akademickiej św. Anny (ul. Św. Anny 11) oraz w czterech wybranych kościołach Krakowa: Świętego Brata Alberta (os. Dywizjonu 303 nr 63), NMP z Lourdes (ul. Misjonarska 37), MB Różańcowej (Piaski Nowe, ul. Nowosądecka 41) oraz Bazylice oo. Dominikanów (ul. Stolarska 12). Plan i tematyka są podane na plakatach oraz stronie internetowej www.dialogi.pl. Pytania do Księdza Arcybiskupa można zadawać przez formularz na tej stronie.

W tym roku planujemy spotkania rozpoczynać projekcją sondy ulicznej, w której młodzi ludzie poruszają dany temat z przechodniami spotkanymi na ulicach Krakowa. Arcybiskup w swojej katechezie będzie mógł odnieść się zatem także do opinii osób, które nie uczęszczają regularnie do kościoła.

TEMATY
DIALOGI ARCYBISKUPA 2018
WG SONDY INTERNETOWEJ PRZEPROWADZONEJ WŚRÓD STUDENTÓW

18 stycznia, godz. 20.15, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11: „Co to znaczy mieć relację z Bogiem?”

15 marca, godz. 20.15, kościół św. Brata Alberta, os. Dywizjonu 303 nr 63: „Spowiedź i kierownictwo duchowe a psychika człowieka”

19 kwietnia, godz. 20.15, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11: „Powołanie. Jak rozeznać?”

17 maja, godz. 20.30, kościół NMP z Lourdes, ul. Misjonarska 37: „Czy chcemy tego samego? Wola Boga a wola człowieka”

14 czerwca, godz. 20.15, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11: “IV Przykazanie. Szacunek – czy zawsze?”

18 października, godz. 20.15, kościół MB Różańcowej, ul. Nowosądecka 41 (piaski Nowe): „Stulecie niepodległości. Kościół a państwo. Relacje.”

15 listopada, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11: „Liturgia – sprawnie czy godnie?”

13 grudnia, bazylika Trójcy Świętej, ul. Stolarska 12: „Modlitwy charyzmatyczne w Kościele”

Video Katarzyna Katarzyńska, Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska